Miranda NG 0.95.13.1 portable

Miranda NG

Miranda NG (Miranda New Generation) jest następcą popularnego multikomunikatora dla Windows Mirandy IM. Miranda NG zużywa minimalnie zasoby systemowe i jest bardzo szybka. Powstała po rozstaniu dwóch głównych programistów Mirandy IM.
Przejście z Mirandy IM na NG polega na podmianie wszystkich plików rdzenia programu i wtyczek na wersje używane przez Mirandę NG. Ze względu na ogromne zmiany w rdzeniu, Miranda NG nie jest kompatybilna z wtyczkami dla Mirandy IM. Jeżeli jakaś z używanych przez Ciebie do tej pory wtyczek nie znalazła się w Mirandzie NG, sprawdź czy nie znajdziesz jej zamiennika.

Pliki rdzenia Mirandy NG wraz z zestawem podstawowych wtyczek. Archiwum zawiera niektóre protokoły (AIM, GG, ICQ, IRC, Jabber, MSN, Yahoo), wtyczki listy kontaktów i okna wiadomości. W ogólności to co wystarcza do rozpoczęcia pracy z Mirandą.

Przejście z jednej Mirandy na drugą możliwe jest dzięki zachowaniu kompatybilności profili. Pozwala to na zachowanie starych ustawień, historii, wyglądu i kontaktów.

Metoda ręczna:
Wystarczy umieścić (zachowując strukturę katalogów) folder ze swoim starym profilem oraz foldery z plikami personalizacji (jak skórki, emotikony, ikony czy dźwięki) w instalacji Mirandy NG, zaopatrzonej w nowe wersje używanych do tej pory wtyczek lub ich zamienniki (Pobierz wtyczki).

Metoda automatyczna (Metoda wyłącznie dla Mirandy IM w wersji 0.8 i późniejszych):
Wypakuj archiwum z IM Updater do folderu z Mirandą IM a następnie uruchom ją lub zrestartuj. I to wszystko.
-pliki rdzenia i obsługiwane wtyczki zostaną zastąpione odpowiednikami NG
-stare wtyczki Unicode (z W w nazwie) zostaną przemianowane
-zostanie utworzona kopia zapasowa nieaktualnych wtyczek.

Wspierane protokoły: AIM (AOL Instant Messenger) ; EmLanProto (E-mage LAN) ; Facebook ; GG (Gadu-Gadu) ; ICQ ; IRC (Internet Relay Chat) ; Jabber ; MRA (Mail.ru Agent) ; MSN ; Omegle ; Tlen ; Twitter ; XFire ; Yahoo.

Źródło: wg.wiki.miranda-ng.org

Miranda NG Portable automatycznie zmienia język jeśli współpracuje z platformą PortableApps.com Platform. Kiedy komunikatora używamy bez platformy, należy edytować plik MirandaNGPortableSettings.ini w MirandaNGPortable data settings i ustawić język, który chcemy używać.

[MirandaNGPortableSettings]
LastDrive=C:
LastDirectory=UserszbymalDesktopMirandaNGPortable
Language=English
[PortableApps.comLauncherLastRunEnvironment]
PAL:LastPortableAppsBaseDir=C:Userszbymal

Language=English zamieniamy na Language=Polish

Przejście z Mirandy IM do Mirandy NG:

Możesz łatwo zaktualizować swoją obecną instalację Mirandy IM do Mirandy NG korzystając z wtyczki IM Updater. Wystarczy, że umieścisz go w folderze Plugins swojej starej Mirandy IM, zrestartujesz ją i pozwolisz jej się uaktualnić.

Więcej informacji na temat przechodzenia z Mirandy IM możesz znaleźć tutaj.

Stabilna praca Mirandy NG jest zagwarantowana wyłącznie w ramach tej samej wersji, czyli wszystkie wtyczki z tej samej kompilacji będą kompatybilne z rdzeniem, podczas gdy z dwóch różnych kompilacji mogą być całkowicie niekompatybilne. Dlatego nie można mieszać różnych wersji wtyczek i rdzenia. Tym samym należy aktualizować wszystkie używane komponenty jednocześnie. Do dodawania wtyczek do swojej Mirandy i/lub aktualizowania ich, używaj proszę PluginUpdater’a (po szczegóły zajrzyj do Instalacja i aktualizacja).

Działa w systemach; Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: freeware (GNU GPL)

Dla PortableAppZ: w pierwszym ekranie wpisujemy numer wersji, np. 0.95.13.1

Domyślnie, językiem interfejsu Mirandy jest angielski. Pobranie jednego z zamieszczonych pakietów jest konieczne tylko w sytuacji, gdy chcesz zmienić język na inny. Aby ręcznie zainstalować pakiet językowy, pobierz interesującą cię paczkę z linków poniżej, a następnie wypakuj pobrane archiwum do głównego folderu Mirandy (folder Languages)

Zmiany w wersji: link

Languages: Belarusian, Bulgarian, Czech, English, French, German, Polish, Russian, Spanish, Ukrainian.

You may also like...