Adobe Flash Player (daw. Macromedia Flash Player) to multimedialna wtyczka do przeglądarek internetowych i jednocześnie odtwarzacz animacji rozwijany i dystrybuowany przez firmę Adobe Systems.
Flash Player to wirtualna maszyna, która uruchamia pliki SWF tworzone za pomocą narzędzi projektowych Adobe oraz wielu innych programów firm trzecich.

Adobe Flash to technologia tworzenia animacji z wykorzystaniem grafiki wektorowej na zasadzie klatek kluczowych. Powstałe pliki SWF, zwane często „plikami Flash”, można odtwarzać na stronie internetowej za pomocą przeglądarki internetowej z zainstalowaną odpowiednią wtyczką (np. Adobe Flash Player) lub w oddzielnym programie do tego przeznaczonym. Od wersji Flash 5 program wyposażony został w język programowania do obsługi zdarzeń (np. kliknięcie elementu myszą) – ActionScript. Dzięki temu we Flashu można tworzyć interaktywne animacje i programy, np. popularne w sieci WWW gry Flash. Oprócz tego pliki Flash są wykorzystywane do internetowych reklam i prezentacji. Istnieją również strony internetowe całkowicie oparte na plikach Flash.

W systemie Windows obsługuje następujące przeglądarki internetowe:
-Internet Explorer – ActiveX
-Internet Explorer (embedded – Windows 8.1) – ActiveX
-Edge (embedded – Windows 10) – ActiveX
-Firefox – wtyczka NPAPI
-Chrome (embedded) – wtyczka PPAPI
-Opera, Chromium-based browsers – wtyczka PPAPI

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatne (freeware)

Download Chromium, Chrome, Opera, Vivaldi:
Pepper Flash PPAPI /.paf PAppZ – 32 i 64-bit/ (16 MB)

(dołączono również wtyczkę do Adobe Reader 11.0.22.0, ale trzeba mieć zainstalowany programu)

Download Mozilla Firefox:
Adobe Flash NPAPI /.paf PAppZ  – 32 i 64-bit/ (16 MB)

Wtyczki instalujemy w folderze PortableApps\CommonFiles\Plugins (dotyczy programów „.paf”).

Wersja instalacyjna: pobierz

http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/03/Adobe_Flash_Player_Plugin_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/03/Adobe_Flash_Player_Plugin_icon256-150x150.pngzbymalDodatkiPAFPrzeglądarki www64-bit,Adobe Flash Player,Adobe Flash Player Plugin,Adobe Flash Player Plugin Portable,dodatki do przeglądarek,przeglądarki internetowe
Adobe Flash Player (daw. Macromedia Flash Player) to multimedialna wtyczka do przeglądarek internetowych i jednocześnie odtwarzacz animacji rozwijany i dystrybuowany przez firmę Adobe Systems. Flash Player to wirtualna maszyna, która uruchamia pliki SWF tworzone za pomocą narzędzi projektowych Adobe oraz wielu innych programów firm trzecich. Adobe Flash to technologia tworzenia animacji...