CDA.pl 2022 online

CDA.pl

CDA.pl to najpopularniejszy, niezależny serwis rozrywkowy w Polsce, oferujący usługę VOD w ramach sekcji CDA Premium, zawierający wysokiej jakości filmy i seriale dostarczane przez weryfikowanych dystrybutorów filmowych.

Portal, którego operatorem jest CDA Spółka Akcyjna, to multimedialna platforma hostingowa o charakterze rozrywkowo-społecznościowym. Dominującymi treściami są tu gry online, materiały wideo oraz zdjęcia i grafiki. Serwis tworzony jest przez i dla użytkowników, co oznacza, że wszystkie materiały jakie można znaleźć tam dodawane są przez społeczność osób korzystających z portalu (tzw. User Generated Content). Tym samym działa na zasadach zbliżonych do funkcjonowania serwisu YouTube.

Adres CDA.PL jest od lat jednym z najpopularniejszych w polskim internecie – każdego miesiąca serwis odwiedza ponad osiem milionów internautów, a liczba generowanych odsłon przekracza sto milionów.

CDA.PL współpracuje również z vlogerami i twórcami autorskich materiałów wideo. Specjalnie dla nich uruchomiony został w lipcu 2015 roku program partnerski w ramach którego serwis dzieli się zyskami z emitowanych reklam. CDA.PL współpracuje na tym obszarze z ponad 750 podmiotami, w tym też z największymi sieciami takimi jak LifeTube, Gamellon, Epic Makers (AGORA) czy Grupa ZPR (Eska, Super Express, Murator).

CDA Premium
Na początku 2016 roku uruchomiona została nowa usługa o nazwie CDA Premium. Jest to platforma działająca w oparciu o model SVOD. Użytkownik po wykupieniu miesięcznego abonamentu otrzymuje dostęp do katalogu filmów, których liczba stale rośnie. Wszystkie materiały, jakie znajdują się w bazie CDA Premium, są udostępniane użytkownikom w ramach umów licencyjnych zawartych z dystrybutorami.
Zasada działania CDA Premium jest inna niż CDA.PL. W przypadku tego drugiego mamy do czynienia z multimedialną platformą hostingową, gdzie treści umieszczają sami użytkownicy. W przypadku CDA Premium mamy do czynienia tylko z filmami, które udostępniane są na mocy umów licencyjnych z dystrybutorami.

Utworzenie konta w serwisie CDA.pl jest możliwe na kilka sposobów: poprzez podanie adresu e-mail lub logowanie w Google lub na Facebooku

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu
Licencja: bezpłatny z ograniczeniami (freemium)

Languages: Polish.

You may also like...