Code.org 2023 online

Code.org

Code.org® to organizacja non-profit, której celem jest poszerzanie dostępu do informatyki w szkołach i zwiększanie udziału młodych kobiet i uczniów z innych niedostatecznie reprezentowanych grup. Wizją organizacji jest to, że każdy uczeń w każdej szkole może uczyć się informatyki, podobnie jak biologii, chemii czy algebry. Zapewniamy najszerzej stosowany program nauczania informatyki w szkole podstawowej i średniej, a także organizujemy coroczną kampanię Godzina Kodowania, która przyciągnęła już 10% wszystkich uczniów na świecie. Inicjatywa Code.org jest wspierana przez hojnych darczyńców, takich jak Amazon, Facebook, Google, Fundacja Infosys, Microsoft i wiele innych.

Z kursów Code.org korzystają dziesiątki milionów uczniów i milion nauczycieli na całym świecie. Każdy może nauczyć się informatyki. Zacznij kodować już dziś. Nasze kursy i zajęcia są bezpłatne! To łatwiejsze i znacznie bardziej zabawne, niż kiedykolwiek myślałeś.

Trzeba utworzyć konto na stronie internetowej za pomocą adresu e-mail/nazwy użytkownika i hasła lub konta Google, Facebook lub Microsoft, aby zapisywać swoje projekty.

Kursy z Code.org:
 • Szybkie kursy podstaw informatyki
  Świetna okazja dla uczniów rozpoczynających naukę na własną rękę. Nauczysz się podstaw informatyki używając bloków drag & drop (przeciągnij i upuść). Twórz własne rysunki i gry.
 • Godzina Kodowania
  Jeżeli nie masz czasu na pełny kurs, wypróbuj jednogodzinny poradnik zaprojektowany dla wszystkich grup wiekowych. Dołącz do milionów uczniów i nauczycieli w ponad 180 krajach, zaczynając Godzinę Kodowania.
 • Podstawy informatyki dla szkół podstawowych
  Dla uczniów szkół podstawowych, którzy nie umieją jeszcze czytać i dla starszych uczniów w szkole podstawowej.
 • Narzędzia dla gimnazjów i szkół średnich
  Oprócz kursów na stronie Code.org, nauczyciele w każdym z kursów mogą także używać Laboratorium Aplikacji (App Lab) i Laboratorium Gier (Game Lab), aby nauczyć uczniów, jak tworzyć aplikacje, animacje i gry w JavaScript. Są również lekcje i widżety do nauki szyfrowania, kompresji tekstu oraz innych pojęć informatyki.

Godzina Kodowania – aktywności w języku polskim
Wypróbuj jednogodzinny kurs przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, dostępny w ponad 45 językach. Dołącz do milionów uczniów i nauczycieli w ponad 180 krajach, rozpoczynając Godzinę Kodowania /FAQ – Najczęściej zadawane pytania/.

Możecie również zerknąć na stronę Koduj.gov.pl.

Portable /.zip – online/: jeśli chcecie mieć ten program w wersji przenośnej wykorzystajcie Web2Desk. Web2Desk to narzędzie, które tworzy aplikacje komputerowe dla Twoich ulubionych witryn internetowych za pomocą jednego kliknięcia. Niezależnie od platformy (macOS, Linux, Windows) i jest za darmo! Pobierz aplikacje np. dla kanałów YouTube, mediów społecznościowych czy ulubionych witryn muzycznych. Na stronie wpisujemy adres URL witryny, nazwę aplikacji i wybieramy ikonę. Wpisujemy adres e-mail, na który ma być wysłana aplikacja (możemy ją pobrać bezpośrednio ze strony). Zaznaczamy też, jaki nas interesuje system komputerowy. Ostatnią czynnością jest kliknięcie „Utwórz aplikację komputerową (Create Desktop App)”.
Strona jest tylko w języku angielskim, a Web2Desk tylko do użytku osobistego (do użytku biznesowego używaj Web2Desk Business).

Languages: English, French, Polish + 60

You may also like...