Cryptomator 1.9.1 portable / 1.12.0

Cryptomator jest użytecznym i wydajnym, wieloplatformowym oprogramowaniem, które ma na celu dodatkowe zabezpieczenie naszych plików przechowywanych w chmurze, zapewniając szybki sposób ich szyfrowania.
W tym programie tworzymy nową, specjalną „kryptę” (skarbiec), wybierając jej ścieżkę i przypisujemy hasło, a to wszystko bez potrzeby posiadania konta, bezpiecznych kluczy, konfiguracji szyfrów, płatności do dostępu w chmurze lub innych skomplikowanych procesów.
Program może być również używany w innych popularnych systemach operacyjnych, takich jak OS X i Linux, a także dla systemu iOS i dla Androida.

Bardzo dobre w tym narzędziu, oprócz tego, że dodaje ochronę dla plików w chmurze, jest również niezależny od platformy i przede wszystkim nadaje się dla użytkowników z mniejszym doświadczeniem komputerowym.

Można przyjąć, że większość rozwiązań opartych na chmurze jest niezawodna i bezpieczna przed atakami, ale lepiej być bardziej ostrożnym i skorzystać z takiego narzędzie jakim jest Cryptomantor, szczególnie jeśli chodzi o ochronę naszej prywatności.

Cechy programu Cryptomator:

-działa z Dropbox, Google Drive, OneDrive, ownCloud, Nextcloud i dowolną inną usługą przechowywania w chmurze, która synchronizuje się z lokalnym katalogiem
-open source (otwarte oprogramowanie)
-brak jakichkolwiek kont
-dane nie są udostępniane żadnej usłudze online
-pracuj na wirtualnym dysku tak, jakby był dyskiem flash USB
-szyfrowanie AES z 256-bitową długością klucza
-nazwy plików są szyfrowane
-struktura folderów zostaje zakryta
-skorzystaj z dowolnej liczby skarbców w swoim Dropboxie, każdy z osobnymi hasłami
-tysiąc razy stara się o bezpieczeństwo Twoich danych
-prosty, bo złożoność zabija bezpieczeństwo.

Po uruchomieniu programu i kliknięciu przycisku „+” tworzymy tzw. nową kryptę („Stwórz nową kryptę”), a następnie wybieramy folder wykorzystywany przez nasz dysk online, np. Google Drive. Określamy nazwę dla tej krypty, podajemy mocne hasło dostępu i zapisujemy. Program automatycznie utworzy wirtualny nośnik, do którego będziemy mieli dostęp przez menedżera plików. Nasze zaszyfrowane pliki i foldery możemy dowolnie przenosić.

Cryptomator zapewnia wirtualny napęd. Dodawaj, edytuj i usuwaj pliki używając dowolnego dysku. Pliki są odszyfrowane. Na dysku twardym nie ma niezaszyfrowanych kopii. Przy każdym dostępie do twoich plików w wirtualnym napędzie Cryptomator będzie je odszyfrowywał „w locie”. Obecnie WebDAV jest frontendem, ponieważ jest obsługiwany na każdym dużym systemie operacyjnym. WebDAV jest protokołem opartym na protokole HTTP, a Cryptomator działa jako serwer WebDAV akceptując, tak zwane, połączenia pętlowe tylko na komputerze lokalnym. Ilekroć Twój menedżer plików uzyskuje dostęp do plików za pośrednictwem tego protokołu, Cryptomator przetworzy to żądanie.

Program wymaga do działania oprogramowania Java 8

Działa w systemach: Windows Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3 / donationware)

Portapps: Konfiguracja ; Dodaj skarbiec /ENG/

Languages: Arabic, Bosnian, Bulgarian, Chinese (Hongkong), Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Esperanto, French, German, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Latvian, Persian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Slovak, Spanish, Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...