Dogecoin Core 1.14.5 portable

Dogecoin Core

Dogecoin (kod: DOGE, symbol: Ð) to kryptowaluta stworzona w 2013 roku i oparta na kodzie źródłowym Litecoina (LTC). przez programistów Billy’ego Markusa i Jacksona Palmera. Postanowili oni stworzyć system płatności jako żart, wyśmiewając w ten sposób trwające w tym czasie ryzykowne spekulacje na rynku kryptowalut.

Nazwa oraz logo pochodzą od Pieseła, internetowego memu, który przedstawia psa rasy Shiba Inu. Waluta została wprowadzona do obiegu 6 grudnia 2013 roku i szybko stworzyła swoją własną społeczność internetową. 8 maja 2021 r. Dogecoin osiągnął rekordową kapitalizację rynkową rzędu 92 miliardów dolarów amerykańskich.

Więcej o Dogecoin Core > Wikipedia

Aby korzystać z Dogecoin Core, musisz zsynchronizować się z łańcuchem bloków.

Dogecoin Core Portable może działać z folderu w chmurze, dysku zewnętrznego lub folderu lokalnego bez instalowania w systemie Windows. Jest jeszcze lepszy dzięki platformie PortableApps.com, która zapewnia łatwą instalację i automatyczne aktualizacje.

Pobierz Dogecoin Blockchain – W ramach pierwszego uruchomienia Dogecoin Core Portable zostaniesz zapytany, czy chcesz uruchomić podstawowy węzeł. Spowoduje to użycie około 4,4 GB miejsca na urządzeniu zamiast 52 GB wymaganych podczas uruchamiania pełnego węzła. Otrzymasz również możliwość pobrania obecnego łańcucha bloków Dogecoin z blockchains.download, usługi, którą prowadzimy, umożliwiając jeszcze szybsze rozpoczęcie korzystania z Dogecoin. Blockchain można również pobrać do użytku z lokalnymi instalacjami Dogecoin.

Mamy również swoje elektroniczne pieniądze, czyli Polcoin, jest on pierwszą polską wirtualną walutą. Powstała w styczniu 2014 roku jako klon zyskującego na popularności Bitcoina. Oparty jest na tym samym algorytmie SHA256d. Obecnie jest to całkowicie polski projekt, w który zaangażowany jest wyłącznie polski zespół twórców oraz polski kapitał.

Działa w systemach: Windows 7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (MIT License)

Start /.zip/: dogecoin-x.xx.x > bin > dogecoin-qt.exe

Program nie jest przetłumaczony w pełni na język polski.

Languages: English, French, German, Italian, Polish + 80

You may also like...