FreeFileSync 13.6 / 6.2 / 7.9 portable

FreeFileSync

Osoby pracujące na wielu dyskach i mające problem z zachowaniem synchronizacji swoich folderów, mogą jako lekarstwa na tę bolączkę użyć prostego programu FreeFileSync. Porównuje i synchronizuje foldery na dyskach. Porównuje daty utworzenia i aktualizacji plików, kierując się też typem i wielkością. Można ustawić występowanie zdarzeń według harmonogramu. Obsługa programu jest bardzo prosta. Wspiera metodę „przeciągnij i upuść” (drag&drop).

Program radzi sobie z plikami większymi niż 4GB i długimi nazwami plików, powyżej 260 znaków (zobacz MinFFS). Umożliwia również ustawienie automatycznej synchronizacji folderów za pomocą funkcji RealtimeSync.

Przy synchronizacji plików możemy wykorzystać cztery tryby synchronizacji w FreeFileSync:

1. Obustronna – wyszukaj oraz zastosuj zmiany po obu stronach. Wszystkie operacje na plikach takie jak usunięcia, zmiany oraz konflikty wykrywane są automatycznie przy użyciu bazy danych.
2. Lustrzana – utwórz lustrzaną kopię lewego katalogu. Cała zawartość prawego katalogu będzie usunięta bądź nadpisana zawartością lewego katalogu.
3. Uaktualnij – kopiuj nowe i zmodyfikowane pliki do prawego katalogu.
4. Własne – skonfiguruj swoje własne reguły synchronizacji.

Porównywanie plików:
1. Czas modyfikacji i rozmiar – określ różnice w plikach na podstawie czasu modyfikacji i rozmiaru.
2. Zawartość – określ różnice w plikach na podstawie ich zawartości.

Porównywanie i synchronizacja folderów, instrukcja FreeFileSync

W wersji 7.0 programu wprowadzono obsługę protokołu MTP (Media Transfer Protocol ) mającego wsparcie dla urządzeń z systemem Android, telefonów Apple i niektórych aparatów cyfrowych.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny + z darowizną /przenośny/ (freeware (Ad-supported) + donation /portable)

Każdy, kto dokona darowizny, może pobrać specjalną wersję FreeFileSync bez żadnych reklam, w tym kilka dodatkowych funkcji. FreeFileSync Donation Edition to podziękowanie za wsparcie projektu FreeFileSync!

Silent installation - "Cicha" instalacja to instalacja oprogramowania, która nie wymaga interakcji użytkownika. Jest to wygodny sposób na usprawnienie procesu instalacji aplikacji desktopowej. W cichej instalacji elementy są wybierane automatycznie, a instalator działa od początku do końca bez konieczności wprowadzania danych przez użytkownika.

Po dokonaniu darowizny zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę z linkiem do pobrania, a także zostanie wysłany e-mail z potwierdzeniem. Następnie możesz pobrać wersję Donation Edition i zapisać ją do późniejszej instalacji w dowolnym momencie, ponieważ ma nieograniczony czas użytkowania.


Strona pobierania i automatyczna aktualizacja będą przez jakiś czas aktywne, aby można było pobrać przyszłe aktualizacje FreeFileSync Donation Edition. Okres aktualizacji to domyślnie jeden rok, przy założeniu darowizny w wysokości 20 euro lub dostosowany w inny sposób, np. 6 miesięcy za darowiznę w wysokości 10 euro.

Obsługa powiadomień e-mail jest powiązana z interwałem aktualizacji, ponieważ są one wysyłane za pomocą usługi zewnętrznej (Mailgun) z bieżącymi kosztami projektu FreeFileSync.

Oczekuje się, że wersja FreeFileSync Donation Edition będzie używana przez darczyńcę i jego znajomych na maksymalnie 3 urządzeniach.

Zabronione jest publikowanie Donation Edition online, na przykład na publicznej stronie pobierania aplikacji.

Jak działa instalacja przenośna FreeFileSync Donation Edition?

Donation Edition umożliwia również przenośną (portable) instalację na kartach pamięci lub zewnętrznych dyskach twardych. Jednak w tym przypadku część funkcji FreeFileSync może być niedostępna: Na przykład nie będzie możliwe zarządzanie plikami konfiguracyjnymi FreeFileSync za pomocą menu kontekstowego w Eksploratorze Windows lub uruchamianie wsadowych za pomocą kilku kliknięć myszą. Dlatego ogólnie zaleca się instalację lokalną (instalacyjną).

Uwaga: gdy przenośna wersja FreeFileSync Donation Edition jest uruchamiana po raz pierwszy, bieżący komputer jest dodawany do ogólnej liczby urządzeń (o ile nie zostało to już uwzględnione). Następnie przenośne urządzenie pamięci masowej (pamięć USB lub zewnętrzny dysk twardy) może być używane na nieograniczonej liczbie komputerów bez ponownego zwiększania liczby urządzeń. Jeśli jednak przenośne pliki instalacyjne zostaną skopiowane do innej lokalizacji na nowym komputerze (zamiast działać bezpośrednio z przenośnego urządzenia magazynującego), zwiększy to całkowitą liczbę urządzeń jako instalację dodatkowego urządzenia.

Portal PortableApps.com przestał wydawać wersję „.paf.exe” programu (ostatnia oficjalna to 6.2), ponieważ w następnych wersjach pojawiał się błąd, którego detale opisano na forum: LINK. Została wydana testowa wersja 7.9 w formacie „.paf.exe” (testujcie).

MinFFS to zmodyfikowany program oparty na aplikacji FreeFileSync. Niestety ostatnia aktualizacja MinFFS była w 2015 roku.

Zmiany w wersji: link

Languages: Arabic, Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English (UK & US), Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Norwegian, Persian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...