GetDiz 4.9.1 portable

GetDiz może zastąpić systemowy Notatnik (czyta np. TXT, INI), ale przede wszystkim jest stworzony do przeglądania plików z rozszerzeniami NFO i DIZ, które są często umiejscawiane w archiwach ZIP lub RAR. Oferuje szeroki zakres funkcji, zachowując niesamowitą prędkość, stabilność i mały rozmiar.

Interfejs użytkownika jest mały, ale konkretny i konfigurowalny, przez co możemy skoncentrować się na czytaniu tekstu i jego edycji.

Jeśli chcemy otworzyć szybko kilka plików tekstowych w Eksploratorze włączamy opcję „Zezwalaj tylko jedną instancję GetDiz” i klikamy na każdym pliku. GetDiz będzie wyświetlić pliki jeden po drugim w tym samym oknie. Można również skonfigurować różne czcionki dla różnych typów plików tekstowych, na przykład jedną czcionkę dla plików .txt, a inną dla .nfo.

Kiedy przypiszemy do programu pliki DIZ i NFO będzie otwierał je automatycznie. To tylko część z wielu unikalnych cech dla aplikacji GetDiz.
Zwiększona funkcjonalność w stosunku do plików DIZ i NFO pozwala na dokładne ich wyświetlanie, bez jakichkolwiek przekłamań. GetDiz jest również w stanie poprawnie wyświetlić kod ASCII.

W oknie “Choose Comopnents” możemy odznaczyć pozycje “Associate with…”, aby późnij program nie uruchamiał tych plików automatycznie (szczególnie jak chcemy używać innego edytora tekstu).
Można również odznaczyć pozycję “BitsDuJour”, a program nie ustawi nam na pulpicie ikony, która przekierowuje do tego portalu.
Program instaluje swoją ikonę na pulpicie komputera.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (freeware)

Aby mieć wersję programu typu portable uruchamiamy plik instalacyjny /.exe/ programu, w oknie „Choose Comopnents” zaznaczamy opcję „Install to a USB stick” i wskazujemy miejsce gdzie program ma się znaleźć.

Languages: Arabic, Bulgarian, Chinese, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Latvian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Serbian, Spanish, Swedish, Turkish, Valencian.

You may also like...