GetDiz może zastąpić systemowy Notatnik (czyta np. TXT, INI), ale przede wszystkim jest stworzony do przeglądania plików z rozszerzeniami NFO i DIZ, które są często umiejscawiane w archiwach ZIP lub RAR. Oferuje szeroki zakres funkcji, zachowując niesamowitą prędkość, stabilność i mały rozmiar.
Interfejs użytkownika jest mały, ale konkretny i konfigurowalny, przez co możemy skoncentrować się na czytaniu tekstu i jego edycji.
Jeśli chcemy otworzyć szybko kilka plików tekstowych w Eksploratorze włączamy opcję “Zezwalaj tylko jedną instancję GetDiz” i klikamy na każdym pliku. GetDiz będzie wyświetlić pliki jeden po drugim w tym samym oknie. Można również skonfigurować różne czcionki dla różnych typów plików tekstowych, na przykład jedną czcionkę dla plików .txt, a inną dla .nfo. Jeśli przypiszemy do programu pliki DIZ i NFO będzie otwierał je automatycznie. To tylko część z wielu unikalnych cech dla aplikacji GetDiz.
Zwiększona funkcjonalność w stosunku do plików DIZ i NFO pozwala na dokładne ich wyświetlanie, bez jakichkolwiek przekłamań. GetDiz jest również w stanie poprawnie wyświetlić kod ASCII.

Uwaga
W oknie “Choose Comopnents” możemy odznaczyć pozycje “Associate with…”, aby późnij program nie uruchamiał tych plików automatycznie (szczególnie jak chcemy używać innego edytora tekstu).
Można również odznaczyć pozycję “BitsDuJour”, a program nie ustawi nam na pulpicie ikony, która przekierowuje do tego portalu.
Program instaluje swoją ikonę na pulpicie komputera.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz (1,25 MB / 1,22 MB) – informacja o wersji portable poniżej
Aby mieć wersję programu typu portable uruchamiamy plik instalacyjny programu, w oknie “Choose Comopnents” zaznaczamy opcję “Install to a USB stick” i wskazujemy miejsce gdzie program ma się znaleźć.
Pobierz /.paf/
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: Arabic, Bulgarian, Chinese, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Latvian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Serbian, Spanish, Swedish, Turkish, Valencian.

GetDiz_1 GetDiz_2 GetDiz_3 GetDiz_4 GetDiz_5
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/06/GetDiz_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/06/GetDiz_icon256-150x150.pngzbymalEdytory tekstowe64-bit,DIZ,Edytory tekstowe,GetDiz,GetDiz portable,GIF,RAR,ZIP
GetDiz może zastąpić systemowy Notatnik (czyta np. TXT, INI), ale przede wszystkim jest stworzony do przeglądania plików z rozszerzeniami NFO i DIZ, które są często umiejscawiane w archiwach ZIP lub RAR. Oferuje szeroki zakres funkcji, zachowując niesamowitą prędkość, stabilność i mały rozmiar. Interfejs użytkownika jest mały, ale konkretny i konfigurowalny,...