pcxFirefox jest zoptymalizowaną przez chińskiego programistę wersją przeglądarki Mozilla Firefox w wersji 32 i 64 bitowej.

Firefox jest niezależną przeglądarką od Mozilli, organizacji wybranej jako najbardziej zaufana firma internetowa w dziedzinie ochrony prywatności. Firefox jest tworzony z myślą o użytkownikach, aby mogli używać Internetu tak, jak tylko zechcą.

Natomiast pcxFirefox jest forkiem, gdzie błędy, które ma oryginalne wydanie, są poprawiane lub wyrzucane, aby zapewnić lepszą wydajność, lepszą stabilność, szybkość reakcji i szybkość otwierania stron internetowych. Nadal jest zachowana kompatybilność z przeglądarką Mozilla Firefox.
Modyfikacja kompilowana jest przy użyciu metody Profile-guided optimization (PGO), tworzonej przez autora, która zawiera wiele popularnych testów i może symulować rzeczywiste obciążenia, dając znaczne zwiększenie wydajności aplikacji skompilowanych.
Ta odmiana Firefoxa jest uważana przez wielu użytkowników za o wiele lepszy produkt niż sam oryginał.

Niektóre funkcje pcxFirefox:
-opiera się na oryginalnym Firefoksie 32 i 64 bitowym
-zoptymalizowany pod kątem nowych procesorów z obsługą SSE2 (w wersji 64-bit zoptymalizowany dla procesora x64)
-większa stabilność pod obciążeniem
-wysoka wydajność
-szybkie przeglądanie stron internetowych
-wbudowany plugin playera
-stosuje wszystkie poprawki dla Firefoksa
-możliwość sterowania podczas pracy na baterii
-minimalizowanie zużycia pamięci przeglądarki
-wsparcie dla czcionek przenośnych (aby skorzystać z tej funkcji wystarczy umieścić folder czcionek w Mozilla Firefox/fonts) Czcionki te pojawią się w przeglądarce
-zarządzanie wyszukiwarkami
-pracuje jako portable, czyli działa bez instalacji na komputerze
-możliwe jest równolegle uruchomienie kolejnej wersji Firefoxa.

Info
Polski interfejs:
Aby mieć polski interfejs aplikacji należy pobrać i zainstalować spolszczenie za pośrednictwem przeglądarki pcxFirefox (link: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/language-tools/ – wybieramy Polish). Restartujemy przeglądarkę i po ponownym włączeniu w pasku adresu wpisujemy about:config (może wyskoczyć komunikat w oknie, wtedy klikamy I’ll be careful, I promise!). Kolejny krok to wyszukujemy linijkę z wpisem general.useragent.locale, klikamy prawym przyciskiem myszy na ten wpis i klikamy “Modify” i w oknie które się pojawi zmieniamy en-US na pl-PL. Zamykamy przeglądarkę i po ponownym uruchomieniu przeglądarka powinna być w języku polskim.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /32-bit/ (42 MB / 90 MB) Pobierz /64-bit/ Pobierz /32 i 64-bit – .paf PAppC/
Brak wersji instalacyjnej.

Mozilla Firefox – oficjalna wersja

Języki / Languages: English – /languages/

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/12/pcxFirefox_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/12/pcxFirefox_icon256-150x150.pngzbymalPrzeglądarki wwwMozilla Firefox,pcxFirefox,pcxFirefox portable,przeglądarka internetowa
pcxFirefox jest zoptymalizowaną przez chińskiego programistę wersją przeglądarki Mozilla Firefox w wersji 32 i 64 bitowej. Firefox jest niezależną przeglądarką od Mozilli, organizacji wybranej jako najbardziej zaufana firma internetowa w dziedzinie ochrony prywatności. Firefox jest tworzony z myślą o użytkownikach, aby mogli używać Internetu tak, jak tylko zechcą. Natomiast pcxFirefox jest...