Hallo Northern Sky 4.2.14a portable

Hallo northern sky (HNSKY)

Hallo Northern Sky (HNSKY) – darmowy program, planetarium dla systemu Microsoft Windows, który symuluje nocne niebo. Jest dostarczany z kilkoma modułami, licznymi katalogami astronomicznymi, narzędziami do konwersji, a także z kilkoma gwiezdnymi bazami danych.

Początkowo był to podstawowy program planetarium, rozszerzono jego funkcjonalność o możliwość kontrolowania skomputeryzowanych uchwytów teleskopowych GoTo i jest zgodny z ASCOM. Może sterować twoim teleskopem za pośrednictwem interfejsu ASCOM lub INDI, posiada obszerną, aktualną bazę danych nieba z 30 000 obiektów i szczegółowymi opisami. Dostęp online do katalogów gwiazd GAIA DR2, UCAC4, NOMAD i PPMXL.
Bazę gwiazd w programie można rozbudować o dodatkowe katalogi.
Słońce, Księżyc, planety i ich główne księżyce są wszystkie wyświetlane z funkcjami powierzchni. Mapuje pozycję komet i asteroid z aktualizacją online. Jest dostarczany z setkami obrazów głębokiego nieba DSS.

Działa bezbłędnie wraz z programami takimi jak EQMOD i MaximDL. Pobieranie dodatkowych obrazów DSS za pośrednictwem Internetu jest w pełni zintegrowane. Wystarczy wybrać obszar i wybrać pobieranie. Po kilku sekundach obraz DSS będzie się mieszał na mapie HNSKY w prawidłowym rozmiarze i orientacji.
Baza danych komet lub asteroid może być aktualizowana online za pomocą jednego kliknięcia. Wyszukiwanie w bazie danych online dla obiektów w wybranym obszarze. Numeryczna integracja asteroidów w celu uzyskania najwyższej dokładności zajmuje lata w przyszłości lub w przeszłości.

Po uruchomieniu programu Hallo Northern Sky:

Program HNSKY (Hallo Northern Sky) został pierwotnie stworzony przez Holendra Han Kleijna w 1998 roku, który nadal rozwija i utrzymuje aplikację.

Działa w systemach Windows XP /32-bit/ ; Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (freeware / donationware)

Zmiana języka (jak program uruchamia się w języku włoskim):

Languages: Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, English, Esperanto, French, Galego, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Spanish, Swedish.

You may also like...