HDHacker 1.6.5 portable

HDHacker

HDHacker to małe narzędzie dla systemu Windows, które umożliwia zapisywanie, przeglądanie lub przywracanie MBR (główny rekord rozruchowy, struktura danych zapisana w pierwszym sektorze dysku twardego), sektora rozruchowego lub dowolnego innego sektora dysku twardego. Może również wykonać to zadanie w przypadku dyskietki, pamięci USB i innych nośników pamięci. HDHacker nie używa żadnego instalatora, działa bezpośrednio z pliku wykonywalnego.

Oprócz tego, że jest świetnym zabezpieczeniem przed atakiem wirusa MBR, program HDHacker został napisany, jako narzędzie do rozwiązywania typowych kłopotów:
Na komputerze z systemem Linux i Win2000 lub Windows XP… (z LILO lub GRUB, jako menedżerem rozruchu) różne systemy operacyjne mogą nadpisać LILO/GRUB (i tym samym uczynić Linux niedostępnym). W takim przypadku HDHacker pozwala na zapisanie MBR przed instalacją nowego systemu operacyjnego (lub ponowną instalacją Windows), a następnie bardzo łatwo przywrócić oryginalny LILO lub GRUB.

Podobnie, jak w poprzednich wersjach, masz możliwość wyboru, czy chcesz odczytywać/zapisywać na lub z dysku logicznego lub fizycznego. Jeśli pierwszy sektor zostanie wybrany na dysku fizycznym, będzie on odpowiadał sektorowi MBR. W przeciwnym razie, jeśli na dysku logicznym zostanie wybrany pierwszy sektor, nastąpi odczyt/zapis do lub z wyznaczonego sektora rozruchowego.

Za pomocą programu HDHacker możliwe jest wykonanie dowolnej operacji:

„ODCZYTAJ SEKTOR Z DYSKU” – Ładuje sektor do pamięci, odczytując go bezpośrednio z dysku.
„ZAŁADUJ SEKTOR Z PLIKU” – Ładuje do pamięci sektor, który został wcześniej zapisany w pliku.
„ZAPISZ SEKTOR DO PLIKU” – Zapisuje sektor w pamięci do pliku na dowolnym wyznaczonym dysku lub nośniku.
„ZAPISZ SEKTOR NA DYSKU” – Zapisuje na dysku, sektor w pamięci, w określonej lokalizacji (MBR lub sektor rozruchowy).

Następnie, aby zapisać dane (wybrany sektor MBR lub sektor rozruchowy), HDHacker zażąda:

  1. Aby wybrać napęd fizyczny.
  2. Aby wybrać „ODCZYTAJ SEKTOR Z DYSKU”
  3. Aby wybrać „ZAPISZ SEKTOR DO PLIKU” (jeśli chcesz zapisać MBR w pliku, na przykład jako kopię zapasową).
    Podczas PRZYWRACANIA dostępne będą następujące opcje:
  4. Wybierz dysk fizyczny.
  5. Wybierz „ZAŁADUJ SEKTOR Z PLIKU” (następnie wybierz kopię zapasową MBR lub plik sektora, który wcześniej zapisałeś).
  6. Wybierz „ZAPISZ SEKTOR NA DYSKU”, aby zakończyć procedurę.

Teoretycznie HDHacker powinien działać ze wszystkimi wersjami systemu Windows z następującymi uprawnieniami: program wymaga, aby użytkownik miał uprawnienia do odczytu i zapisu w DOWOLNEJ części dysku. W Windows 95 i 98 jest to ustawienie domyślne, jeśli zalogowałeś się za pomocą hasła (w przeciwnym razie musisz utworzyć konto administratora). Jednak w systemie Windows ME lub dowolnym systemie opartym na systemie NT (Windows 2K, Windows XP, itp.) musisz być zalogowany, jako „Administrator”, aby odczytać, zapisać lub przywrócić dowolny MBR lub sektor rozruchowy.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Spolszczenie interfejsu /.zip/: skopiuj plik HDHacker.lng do tego samego katalogu, w którym znajduje się HDHacker.exe.

Spolszczenie interfejsu /.paf.exe/: uruchamiamy program plikiem HDHackerPortable.exe (otworzy się w języku angielskim). Wyłączamy program, a następnie przechodzimy do HDHackerPortable > Data > settings > HDHackerPortableSettings.ini – w tym pliku Language=ENGLISH zmieniamy na Language=POLISH. Po uruchomieniu program powinien być w języku polskim.

Languages: English, French, German, Greek, Hungarian, Polish, Russian, Spanish.

You may also like...