Juris-M 5.0 portable

Juris-M

‎Juris-M (określany również, jako Jurism) to narzędzie desktopowe do zarządzania materiałami badawczymi. Podobnie jak inni menedżerowie referencji, może być uważany za „inteligentną bibliotekę” lub „asystenta badawczego pulpitu” ze wsparciem w gromadzeniu, organizowaniu i cytowaniu zasobów.‎

Projekt rozpoczął swoją działalność w 2010 roku jako wtyczka „Multilingual Zotero” do przeglądarki Firefox (MLZ). Kiedy zmiany w przeglądarce Firefox ogłoszone w 2015 roku groziły utrudnieniem dystrybucji wtyczek, projekt został przemianowany na Juris-M i jest teraz dystrybuowany wyłącznie, jako samodzielny program.

Niezależnie od tego, czy jesteś naukowcem, prawnikiem, dziennikarzem, czy studentem dowolnego przedmiotu, część Twojej pracy wiąże się z gromadzeniem dokumentów. Wiąże się to z ciągłymi obciążeniami administracyjnymi związanymi z przechowywaniem, organizowaniem, wyszukiwaniem i prawidłowym cytowaniem materiałów, które z czasem stają się coraz cięższe. Zarządzanie odniesieniami jest oczywistą i ważną aplikacją dla komputerów, a oprogramowanie do tego celu istnieje od ponad czterdziestu lat, poprzedzając edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, przeglądarki internetowe i sam komputer osobisty.

‎Juris-M opiera się na popularnym menedżerze ‎‎referencyjnym Zotero‎:
Zotero

Do Zotero dodaje znaczące rozszerzenia do obsługi zasobów prawnych i wielojęzycznych.‎
Większość funkcji działa (lub powinna działać) dokładnie tak, jak w projekcie „rodzica”. Baza użytkowników Zotero jest bardzo duża, a fora Zotero są doskonałym źródłem informacji do rozwiązywania problemów. Należy jednak pamiętać, że Jurism i Zotero to osobne projekty i że zespół Zotero nie jest odpowiedzialny za wypełnianie próśb o wsparcie Jurism. Publikując na forach, oznacz swój post, jako [Jurism] w wierszu tematu. Ewentualnie wysyłaj zapytania do list mailingowych Jurism.
Podobnie jak Zotero, instalacja jest darmowa. Aby udostępniać materiały użytkownikom lub na wielu komputerach, Jurism może synchronizować biblioteki z zotero.org (bezpłatnie dla nieograniczonej ilości metadanych, z planami subskrypcji do przechowywania plików). Oba projekty są jednak niezależne.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (GNU AGPLv3)

/.paf.exe/: pobierz najnowszą wersję, rozpakuj Juris-M uruchamiając instalator i wybierając folder docelowy (może to być USB lub folder na pulpicie…), zainstaluj Zotero Connector w swojej przeglądarce (Google Chrome, Mozilla Firefox, Edge) i gotowe.

Instalator /.exe/ dla systemu Windows jest obecnie niepodpisany. W niektórych systemach (w zależności od oprogramowania zabezpieczającego) może być konieczne podjęcie kroków w celu umożliwienia uruchomienia aplikacji. Aktualizacje po pierwszej instalacji są automatyczne.

Jurism Connector (Google Chrome lub Chromium)

Zainstaluj ten łącznik Jurism, aby włączyć obsługę w Dokumentach Google i pozyskiwanie jednym kliknięciem elementów bazy danych z wielu witryn.

Languages: Arabic, Chinese, Czech, Danish, Dutch, English, Farsi, French, German, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Russian, Slovenian, Spanish, Swedish, Turkish.

You may also like...