ImageToSTL 2024 online

ImageToSTL

ImageToSTL to łatwy w użyciu program, który pozwala użytkownikom szybko i łatwo konwertować ulubione obrazy na pliki STL do druku 3D. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym projektantem 3D, czy hobbystą, ImageToSTL jest idealnym narzędziem do tworzenia pięknych i unikalnych obiektów drukowanych w 3D.

Program działa, najpierw pobierając obraz jako dane wejściowe, wysokość warstwy, z którą zamierzasz wydrukować 3D, oraz rozmiar modelu w mm, a następnie analizuje obraz, aby utworzyć mapę wysokości z wcześniej pobranymi informacjami. Ta mapa wysokości jest następnie wykorzystywana do generowania pliku STL, który jest gotowy do wydrukowania w 3D.

STL – format pliku stworzony przez 3D Systems na potrzeby drukowania przestrzennego metodą stereolitografii. Pliki STL mają formę tekstowych poleceń w tym instrukcji wykonywanych w pętli, które określają siatkę wielokątów. Istnieje jednak także binarna forma, w której plik ma mniejszy rozmiar niż tekstowy odpowiednik.

Główną funkcją tego skryptu jest tworzenie bardzo szczegółowych i dokładnych modeli przypominających litofan. Model, który generuje, to obraz, który pojawia się, gdy jest oświetlony z lewej strony, a nie podświetlony od tyłu, jak tradycyjne litofany (oglądanie litofanów jest możliwe po podświetleniu).

Podział na kategorie: Obraz do STL ; Obraz do SVG ; STL do GIF ; Wyświetl STL ; Konwertuj ; Tekst do STL.

Jak działa ImageToSTL:

Proces jest prosty, narzędzie analizuje obraz 2D (mapę wysokości) i na podstawie jasności każdego piksela utworzy odpowiedni piksel „3D”, w którym wysokość piksela jest określana przez jasność piksela. Piksel w kolorze #000000 (czarny) będzie miał wysokość 0 mm i nie zostanie uwzględniony w ostatecznym modelu wygenerowanym w 3D, jednak piksel #FFFFFF (biały) będzie mieć wysokość określoną po przesłaniu obrazu. Wszystkie inne kolory będą gdzieś pomiędzy.
Gotową pracę można wydrukować za pomocą drukarki 3D lub, jeśli chcesz dalej przetwarzać model, można go załadować do większości programów do edycji siatki 3D, takich jak Blender, itp. Dla twórców gier wideo i aplikacji 3D jest to przydatne narzędzie do tworzenia siatki 3D pliki z obrazów map wysokości do wykorzystania w grach i innych aplikacjach 3D.

Jak przekonwertować plik JPG lub PNG na STL?
-Prześlij plik JPG lub PNG – kliknij przycisk „Prześlij plik” i wybierz plik obrazu (PNG lub JPG) do przesłania. Maksymalny rozmiar pliku to 50 MB.
-Wybierz swoje opcje – ustaw wymiary i inne opcje, a następnie kliknij przycisk „Konwertuj na STL”, aby przekonwertować plik JPG lub PNG na STL.
-Pobierz swój plik STL – kliknij łącze pobierania po zakończeniu, aby otrzymać plik STL.

ImageToSTL nie przechowuje przesłanego pliku PNG. Wynikowy plik STL, po utworzeniu, jest usuwany 15 minut po przesłaniu, a łącze do pobierania wygaśnie po tym czasie.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu
Licencja: bezpłatny / wyświetla reklamy (freeware / adware)

Languages: Arabic, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, English, Filipino, French, German, Greek, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Malay, Nederlands, Norwegian (Nynorsk), Polish, Portuguese, Romanian, Spanish, Swedish, Thai, Turkish.

You may also like...