SVGcode 2023 online

SVGcode

SVGcode to aplikacja internetowa, która umożliwia konwersję obrazów rastrowych, takich jak JPG, PNG, GIF, WebP, AVIF itp., na grafikę wektorową w formacie SVG. Wykorzystuje interfejs API dostępu do systemu plików, interfejs API schowka asynchronicznego, interfejs API obsługi plików i dostosowywanie nakładek kontrolek okien.

Czy kiedykolwiek skalowałeś obraz, a wynik był rozpikselowany i niezadowalający? Jeśli tak, prawdopodobnie miałeś do czynienia z formatem obrazu rastrowego, takim jak WebP, PNG lub JPG. Skalowanie obrazu rastrowego sprawia, że ​​wygląda on na pikselowany.

Z kolei grafika wektorowa to obrazy zdefiniowane przez punkty w układzie współrzędnych. Punkty te są połączone liniami i krzywymi, tworząc wielokąty i inne kształty. Grafika wektorowa ma tę przewagę nad grafiką rastrową, że można ją skalować w górę lub w dół do dowolnej rozdzielczości bez pikselizacji. Skalowanie obrazu wektorowego jest bez utraty jakości.


Właśnie SVGcode może pomóc w konwersji obrazów rastrowych na wektory.

Korzystanie z SVGcode:

Zaczynając od obrazu zwiastuna Chrome Dev Summit, który autor pobrał z kanału ChromiumDev na Twitterze. Jest to obraz rastrowy PNG, który następnie przeciągnął do aplikacji SVGcode. Kiedy upuścił plik, aplikacja śledzi obraz, kolor po kolorze, aż pojawi się wektoryzowana wersja danych wejściowych. Może teraz powiększyć obraz i jak widać, krawędzie pozostają ostre. Ale powiększając logo Chrome, widać, że śledzenie nie było idealne, a zwłaszcza kontury logo wyglądają na nieco nakrapiane. Autor może poprawić wynik, usuwając plamki ze śledzenia, tłumiąc plamki o wielkości do, powiedzmy, pięciu pikseli.

Ważnym krokiem w wektoryzacji, zwłaszcza w przypadku obrazów fotograficznych, jest posteryzacja obrazu wejściowego w celu zmniejszenia liczby kolorów. SVGcode pozwala to zrobić dla każdego kanału koloru i zobaczyć wynikowy SVG podczas wprowadzania zmian. Kiedy jesteś zadowolony z wyniku, możesz zapisać plik SVG na dysku twardym i używać go w dowolnym miejscu.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv2)

Languages: Arabic, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Danish, English (UK & US), French, German, Greek, Hebrew, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Netherlands, Norwegian, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish, Ukrainian.

You may also like...