KeePassX jest aplikacją przeznaczoną dla osób o wyjątkowo wysokich wymaganiach w zakresie bezpiecznego zarządzania danymi osobistymi i zarządzania hasłami. Ma lekki interfejs i jest publikowany na zasadach ogólnych licencji GNU General Public License.

KeePassX zapisuje wiele różnych informacji, np. nazwy użytkowników, hasła, adresy URL, załączniki i komentarze w jednej bazie danych. Dla lepszego zarządzania, tytuły i ikony zdefiniowane przez użytkownika mogą być określone dla każdego pojedynczego wpisu. Ponadto wpisy są posortowane w grupach, które można konfigurować. Zintegrowana funkcja wyszukiwania umożliwia przeszukiwanie w jednej grupie lub pełnej bazie danych.
Aplikacja oferuje niewielkie narzędzie do bezpiecznego generowania haseł. Generator haseł jest bardzo konfigurowalny, szybki i łatwy w użyciu. Szczególnie kogoś, kto generuje hasła często, doceni tę cechę.

Pełna baza danych jest zawsze szyfrowana algorytmem AES (alias Rijndael) lub algorytmem szyfrującym Dualfish używającym klucza 256 bitów. Z tego powodu zapisane informacje można uznać za bezpieczne. Program korzysta z formatu bazy danych zgodnego z KeePass Password Safe. To sprawia, że ​​korzystanie z tej aplikacji jest jeszcze korzystniejsze.

Początkowo KeePassX nazywał się KeePass/L dla Linuksa, ponieważ był to fork programu Keepass Password Safe. Po tym, jak KeePass/L stał się aplikacją na wiele platform, nazwa ta nie była już odpowiednia i dlatego w dniu 22 marca 2006 r. została ona zmieniona.

Cechy programu:
Rozbudowany tytuł zarządzania dla każdego wpisu dla jego lepszej identyfikacji
– możliwość określenia różnych dat wygaśnięcia
– wstawianie załączników
– symbole definiowane przez użytkownika dla grup i wpisów
– szybkie publikowanie wpisów
– sortowanie wpisów w grupach
Funkcja wyszukiwania
– wyszukiwanie w określonych grupach lub w kompletnej bazie danych
Autouzupełnianie (eksperymentalne)
Bezpieczeństwo bazy danych
– dostęp do bazy danych KeePassX jest przyznawany z hasłem, plikiem kluczy (np. płytą CD lub pamięcią) lub nawet obydwoma
Automatyczne generowanie bezpiecznych haseł
– wyjątkowo konfigurowalny generator haseł umożliwiający szybkie i łatwe tworzenie bezpiecznych haseł
Funkcje zapobiegawcze – wskaźnik jakości dla wybranych haseł – ukrywanie wszystkich haseł pod gwiazdkami
Szyfrowanie – zarówno Advanced Encryption Standard (AES), jak i algorytm Twofish
– szyfrowanie bazy danych – 256 bitów
Import i eksport wpisów
– import z plików PwManager (.pwm) i KWallet (.xml) – eksport, jako plik tekstowy (.txt)
Niezależnie od systemu operacyjnego
– KeePassX jest wieloplatformowy, podobnie jak bazy danych
Jest darmowym oprogramowaniem.

Działa w systemach: Windows Vista,7,8,10
(wymaga aktualizacji zabezpieczeń ms09-015 dla systemu Vista)
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)
Pobierz /.zip/ (7,57 MB / 18,8 MB) Pobierz /.paf for Dummies/
Brak wersji instalacyjnej

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, Estonian, French, German, Greek, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Polish, Portuguese (Brazilian), Portuguese (Portugal), Russian, Slovenian, Spanish, Swedish, Ukrainian.

https://i1.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/06/KeePassX_icon256.png?fit=256%2C256&ssl=1https://i1.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/06/KeePassX_icon256.png?resize=150%2C150&ssl=1zbymalBezpieczeństwoPAFAES,Dualfish,Hasła,KeePassX,KeePassX portable,zarządzanie hasłami
KeePassX jest aplikacją przeznaczoną dla osób o wyjątkowo wysokich wymaganiach w zakresie bezpiecznego zarządzania danymi osobistymi i zarządzania hasłami. Ma lekki interfejs i jest publikowany na zasadach ogólnych licencji GNU General Public License. KeePassX zapisuje wiele różnych informacji, np. nazwy użytkowników, hasła, adresy URL, załączniki i komentarze w jednej bazie...