Kurso de Esperanto 5.1 portable

Kurso de Esperanto

Kurso de Esperanto jest multimedialnym programem komputerowym do samodzielnej nauki języka esperanto. Oto kilka jego właściwości: tylko 12 lekcji, wymowa i ćwiczenia słuchowe, ucz się śpiewając (piosenki).
Kurs jest przeznaczony specjalnie dla początkujących, którzy dzięki wykorzystaniu e-learningu będą mogli nauczyć się podstaw esperanto w ciągu dwóch tygodni.
Program wykorzystuje testy audio na wszystkich słowach używanych do ćwiczenia wymowy i rozumienia ze słuchu. Użytkownik może nagrać swoje esperanto i porównać je z dostępnymi próbkami, w tym utworami.
Po zakończeniu każdej lekcji i poświadczeniu całego kursu Esperanto, użytkownik może zostać przetestowany i skorzystać ze specjalnej cechy tego kursu: testy można przesłać za darmo do sprawdzenia.

Program Kurso de Esperanto jest samouczkiem, który służy uczącemu się, jako materiał główny, albo pomocniczy. Aby uzyskać większy postęp w nauce wskazana jest pomoc nauczyciela, który poprawi zadania, wyjaśni wątpliwości i wprowadzi ucznia w środowisko esperanckie. Taką pomoc nazywa się pomocą korektorską i po opublikowaniu Kurso de Esperanto utworzono wiele takich usług w różnych krajach. Autor aplikacji usilnie zachęca tych, którzy chcieliby stworzyć taką poradnię językową, albo współpracować z już istniejącymi.

Chcąc wiedzieć, czy istnieje już taka usługa w twoim języku odwiedź odpowiednią stronę – Łącza do Esperanto w Internecie.
W 2003 roku Amerykańska Komisja UEA (Powszechny Związek Esperantystów) ustanowiła Projekt Nesto, który ma na celu skoordynowanie nauki Esperanta w Ameryce.

Co to jest esperanto?

Esperanto jest językiem międzynarodowym, który stworzył lekarz Ludwik Zamenhof. Nazwa „Esperanto” pochodzi od pseudonimu, pod którym Zamenhof opublikował swoją „Unua Libro” („Pierwsza Książka”) w roku 1887. W tej książce, twórca przedstawił bazę języka w 16 gramatycznych regułach.
Język Esperanto opiera się na bazie języków indoeuropejskich. Dzięki regularności i łatwej gramatyce, esperanto można szybciej opanować niż inne języki .
Zamenhof stworzył neutralny język dla międzynarodowej komunikacji, dla przyjaźni i pokoju. Język ten nie zamierza wypierać języków narodowych, ma być jedynie językiem pomocniczym.
Esperanto od 1887 do dziś naturalnie ewoluowało, lecz z nienaruszalnością fundamentu, o którym pisał Zamenhof w „Fundamento de Esperanto”.
Esperanto posiada bogatą oryginalną literaturę, a także wiele tłumaczeń znanych dzieł literatury światowej.
Główną światową esperancką organizacją jest Światowa Organizacja Esperanta, założona w roku 1908.
Największymi spotkaniami esperantystów są Światowe Kongresy Esperanta organizowane co roku w innym kraju. Pierwszy odbył się we francuskim mieście Boulogne-sur-Mer w roku 1905.

Program zawiera samouczek w języku polskim „Jak korzystać z kursu”

Zerknijcie na lernu!, to platforma internetowa, na której można zapoznać się z językiem międzynarodowym esperanto i nauczyć się go. Jest to także eksperyment metodyczny dotyczący nauki poprzez Internet bez nauczyciela i klasy.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Languages: Arabic, Bulgarian, Catalan, Chinese, Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Esperanto, Finnish, French, German, Greek, Hindi, Hungarian, Icelandic, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Latvian, Lithuanian, Persian, Polish, Portuguese, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Turkish, Vietnamese.

You may also like...