Malicious Software Removal Tool 5.125 portable

Malicious Software Removal Tool / Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania

Malicious Software Removal ToolNarzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, to darmowe narzędzie firmy Microsoft, które pomaga usuwać złośliwe oprogramowanie z komputerów.

Microsoft zazwyczaj wydaje Malicious Software Removal Tool (MSRT) co miesiąc, jako część Windows Update lub jako samodzielne narzędzie. Użyj tego narzędzia, aby znaleźć i usunąć określone zagrożenia i odwrócić wprowadzone przez nie zmiany. W celu kompleksowego wykrywania i usuwania złośliwego oprogramowania rozważ również użycie skanera bezpieczeństwa Microsoft Safety Scanner.

Narzędzie MSRT nie zastępuje produktu antywirusowego. W związku z tym zdecydowanie zaleca się zainstalowanie i używanie aktualnych produktów antywirusowych.

MSRT różni się od produktu antywirusowego tym, że:
-usuwa złośliwe oprogramowanie z już zainfekowanego komputera. Produkty antywirusowe blokują złośliwe oprogramowanie uruchomione na komputerze. Bardziej pożądane jest, aby zablokować złośliwe oprogramowanie na komputerze, niż usunąć go dopiero po infekcji
-usuwa tylko określone złośliwe oprogramowanie, które jest małym zbiorem złośliwego oprogramowania, które istnieje na dzień dzisiejszy
-skupia się na wykrywaniu i usuwaniu aktywnego oprogramowania. Narzędzie nie może usunąć złośliwego oprogramowania, które nie jest uruchomione, a program antywirusowy jest w stanie wykonać to zadanie.

Narzędzie Malicious Software Removal Tool działa w trybie cichym. Jeśli wykryje złośliwe oprogramowanie na komputerze, następnym razem, gdy zalogujesz się do komputera, jako administrator, w obszarze powiadomień pojawi się odnośnik, że program coś wykrył.

Program jest wbudowany w Windows. Można go uruchamiać za pomocą klawiszy Windows+R i w oknie które się otworzy wpisujemy „mrt”.

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11 & Serwer 2008/2012/2016/2019
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: Arabic, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian (Bokmal), Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish, Swedish, Turkish.

You may also like...