MonitorInfoView to małe narzędzie, które wyświetla podstawowe informacje o monitorze: nazwa, aktywność, numer seryjny, data produkcji, ID producenta i produktu, maksymalna rozdzielczość, rozmiar obrazu, maksymalny rozmiar obrazu, częstotliwość pionowa i pozioma, typ (cyfrowy, analogowy) i inne.

Informacje są wydobyte z EDID (Extended display identification data). Jest to struktura danych, w którą wyposażony jest monitor komputera, opisująca jego własności i dająca się odczytać przez kartę graficzną. Pozwala ona nowoczesnym komputerom osobistym uzyskać np. informację, jaki rodzaj monitora jest w danej chwili podłączony. EDID jest standardem opublikowanym przez Video Electronics Standards Association (VESA).

Program umożliwia także wyświetlanie informacji o monitorze wielu komputerów w sieci, jeśli się zalogujemy do tych komputerów z uprawnieniami administratora. Zobaczymy wtedy wszystkie informacje o monitorach w jednym oknie.
Korzystanie z programu MonitorInfoView nie wymaga procesu instalacji lub dodatkowych bibliotek DLL. Aby rozpocząć pracę z nim należy skopiować plik wykonywalny (MonitorInfoView.exe) do dowolnego folderu i uruchomić go.

Info
Zmiana języka interfejsu: plik językowy (MonitorInfoView_lng.ini) wrzucamy do folderu z programem.
 Działa w systemach: Windows 2000,XP,2003,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz ( 44 KB / 76 KB ) Spolszczenie
Brak wersji instalacyjnej.

Zmiany w wersji: link

English ; inne / others: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Brazilian Portuguese, Dutch, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Romanian, Russian, Spanish, Thai, Turkish.
Zrzuty ekrany / Screenshots

MonitorInfoView_1 MonitorInfoView_2

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/10/MonitorInfoView_icon_NirFoft.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/10/MonitorInfoView_icon_NirFoft-150x150.pngzbymalDiagnostykadane monitora,monitor,MonitorInfoView,MonitorInfoView portable
MonitorInfoView to małe narzędzie, które wyświetla podstawowe informacje o monitorze: nazwa, aktywność, numer seryjny, data produkcji, ID producenta i produktu, maksymalna rozdzielczość, rozmiar obrazu, maksymalny rozmiar obrazu, częstotliwość pionowa i pozioma, typ (cyfrowy, analogowy) i inne. Informacje są wydobyte z EDID (Extended display identification data). Jest to struktura danych, w...