MuseScore jest darmowym edytorem nutowym utworów muzycznych. Stworzony początkowo hobbistycznie przez Wernera Schweera stał się projektem rozwijanym teraz przez ponad 150 współpracowników z całego świata. Z programem możemy tworzyć partytury na wirtualnych kartkach z pięciolinią.

Podstawowe cechy to: nieograniczona liczba pięciolinii, dodawanie nazwy tworzonego utworu, notatek i obrazów do partytury, nieograniczona liczba zwrotek, pomniejszanie pięciolinii, automatyczne pozycjonowanie nut w akordach, notacja perkusyjna, belkowanie przez pięciolinie, funkcja wydruku. Zapis nut możemy wykonać za pomocą klawiatury komputera, myszy lub klawiatury MIDI. Tworzone utwory możemy odsłuchiwać na bieżąco.

Do MuseScore można dodać wtyczki, które powiększają jego możliwości. Program importuje i eksportuje pliki w formatach  MusicXML i MIDI. Stworzony utwór możemy zapisać do formatów: .mid, .pdf, .xml, .png i innych. MuseScore może być alternatywą dla bardzo rozbudowanych i płatnych programów do tworzenia partytur takich jak Sibelius (90$) czy Finale (600$).

Ustawienie języka interfejsu: Edit > Preferences > General > Language > z rozwijanej listy wybieramy np. Polski > Update Translations > w nowym oknie wyszukujemy Polski > Update. Wyłączamy okno i klikamy OK. Restart programu.
Działa w systemach: Windows 7,8,10  (na systemach Windows XP i Vista, może działać, ale już nie są obsługiwane)
Licencja: bezpłatny (GPL)
Pobierz /.paf.exe PApps/ (51 MB / 85 MB)
Wersja instalacyjna: pobierz /.msi/

Wtyczki / Plugins: pobierz

Języki / Languages: Afrikaans, Arabic, Basque (Euskara), Brazilian Portuguese, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, Galician, German, Greek, Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Slovene, Spanish, Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/05/MuseScore_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/05/MuseScore_icon256-150x150.pngzbymalInne multimedialnePAF64-bit,Edukacja,Edytory muzyki,MuseScore,MuseScore portable,Nuty
MuseScore jest darmowym edytorem nutowym utworów muzycznych. Stworzony początkowo hobbistycznie przez Wernera Schweera stał się projektem rozwijanym teraz przez ponad 150 współpracowników z całego świata. Z programem możemy tworzyć partytury na wirtualnych kartkach z pięciolinią. Podstawowe cechy to: nieograniczona liczba pięciolinii, dodawanie nazwy tworzonego utworu, notatek i obrazów do partytury,...