NTFS Drive Protection to przenośne narzędzie służące do zabezpieczania przenośnej pamięci w formacie NTFS (NTFS wywodzi się od systemu plików HPFS, opracowanego przez Microsoft i IBM dla systemu OS/2. Został wprowadzony w celu zastąpienia starszego FAT-u, używanego w MS-DOS).

Dyski USB mogą nam pomóc w przesyłaniu plików do i z komputera, do laptopa lub współdzielenia plików z innymi. Ułatwia to nam życie, ale jeśli pamięć flash jest zainfekowana wirusem, może spowodować nie tylko utratę danych na dysku, ale również zagrozić bezpieczeństwu każdego komputera do którego dysk jest podłączony. NTFS Drive Protection może pomóc chronić nasze dyski wymienne zapobiegając złośliwemu oprogramowaniu nadając plikom atrybut tylko do odczytu oraz blokując plik autorun.ini.

Aby program działał i chronił nas przed złośliwym oprogramowaniem i dostępem osób nieuprawnionych klikamy “Włącz ochronę”. Długość tego procesu jest różna, w zależności od liczby folderów, plików, pojemności dysku, prędkości komputera i prędkości dostępu (np. USB 2.0 lub 3.0).
Po uruchomieniu zabezpieczenia, można uzyskać dostęp do plików i folderów na dysku wymiennym, ale nie można ich zmieniać, ani nie można tworzyć żadnych nowych. Jeśli proces zakończy się bez błędu, zostanie wyświetlone okno komunikatu.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz (696 KB / 792 MB)
Brak wersji instalacyjnej.
Bulgarian, Chinese (Simplifed), Chinese (Traditional), Dutch, English, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Persian, Polish, Portuguese, Russian, Swedish, Spanish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.
Zrzuty ekranu / Screenshots
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/12/NTFS_Drive_Protection_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/12/NTFS_Drive_Protection_icon256-150x150.pngzbymalBezpieczeństwoBezpieczeństwo,NTFS,NTFS Drive Protection,NTFS Drive Protection portable,ochrona dysków,USB
NTFS Drive Protection to przenośne narzędzie służące do zabezpieczania przenośnej pamięci w formacie NTFS (NTFS wywodzi się od systemu plików HPFS, opracowanego przez Microsoft i IBM dla systemu OS/2. Został wprowadzony w celu zastąpienia starszego FAT-u, używanego w MS-DOS). Dyski USB mogą nam pomóc w przesyłaniu plików do i z...