WebbIE 4.5.2 portable

WebbIE

WebbIE Web Browser jest przeglądarką tekstową, która umożliwia niewidomym i niedowidzącym (zwłaszcza za pomocą czytników ekranu) zapoznanie się z najnowszymi wiadomościami, słuchanie stacji radiowych, wyszukiwanie w Internecie, wypełnianie formularzy, kupowanie w sklepach internetowych, korzystanie z poczty elektronicznej, a wszystko to w wysoce użytecznym wyświetlaczu tekstowym.

Przeglądarka prezentuje stronę jako tekst z symboli, dając użytkownikom dostęp do informacji, które są im potrzebne.
Opracowana została, jako projekt studencki na Wydziale Obliczeń w UMIST i po raz pierwszy została wydana w 2002 roku.
Może pracować z dowolnym czytnikiem ekranu, np.: JAWS, Window-Eyes, Thunder, NVDA i Windows Narrator.
Umożliwia zmianę rozmiaru czcionki, używa kolorów systemowych, dzięki czemu można wybrać na przykład żółty na czarnym tle, co daje schemat o wysokiej widoczności dla maksymalnej czytelności, obsługuje również funkcje JavaScript i HTML5, co umożliwia przeglądanie nowoczesnych stron.
Okno przeglądarki WebbIE składa się z dwóch głównych elementów: załadowanej strony oraz paska adresu. Po wpisaniu adresu w linii naciskamy klawisz „Enter” i strona zostanie załadowana.

Dla WebbIE 4 (2013 i później) producent oznajmił, że już nie przewiduje wydawania wersji przenośnych (portable)

Program do działania wymaga Microsoft .NET Framework 4 i Flash dla BBC iPlayer TV

System: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Wersja bez dodatkowych programów

Wersja z dodatkowymi programami

Languages: Arabic, Czech, Dutch, Finnish, French, German, Greek, Indonesian, Italian, Korean, Polish, Russian, Slovenian, Spanish, Swedish.


Programy dla WebbIE:

PDF Reader – prosta aplikacja, która otwiera pliki PDF, jako zwykły tekst. To sprawia, że ​​łatwo je odczytać za pomocą czytnika ekranu. Można również zapisać pliki jako dokumenty tekstowe, dzięki czemu można je przeczytać później.

BBC iPlayer Radio – pozwala na odtwarzanie programów radiowych BBC z ostatnich siedmiu dni, które są dostępne za pośrednictwem strony internetowej BBC iPlayer. Jest bardzo prosty w obsłudze dla użytkowników czytnika ekranu, można wybrać i łatwo uruchomić program.

BBC Live Radio – pozwala na słuchanie jednej z kilkudziesięciu radiostacji internetowych BBC na żywo. Jest łatwy w obsłudze za pomocą dowolnego czytnika ekranu.

Clock – bardzo przydatny, dobrze widoczny zegar z możliwością ustawienia przypomnień i alarmów. Pokazuje czas dużą, łatwą do odczytania czcionką i możne mówić głośno czas. Można ustawić go na dzwonek.

RSS News Reader – zapewnia dostęp do najnowszych wiadomości i artykułów z ulubionych gazet i stron internetowych w prostym, przystępnym formacie.

BBC iPlayer TV – wszystkie dostępne programy telewizyjne BBC iPlayer dostępne za pośrednictwem internetu, pozwala rozpocząć i wstrzymać łatwo oglądanie jednym naciśnięciem klawisza

Podcatcher – pozwala słuchać podcastów, radia internetowego i pobierać je do późniejszego słuchania (podkast – forma internetowej publikacji dźwiękowej lub filmowej, najczęściej w postaci regularnych odcinków, z zastosowaniem technologii RSS..

Calendar – śledzenie spotkań i przypomnień, dodawanie i ustawianie powiadomień o własnych wydarzeniach szybko i łatwo. Można dodawać przypomnienia dla każdego dnia w ciągu najbliższych kilku lat.

One Switch Mouse – kontrolować Windows i kursor tylko za pomocą jednego przełącznika – dla osób z bardzo ograniczoną możliwością ruchu, na przykład osoby z dystrofią mięśniową.


You may also like...