Openverse 2024 online

Openverse

Openverse to wyszukiwarka bezpłatnych zdjęć, obrazów i plików audio opracowana w ramach projektu WordPress. Przeszukuje treści objęte licencją Creative Commons i należące do domeny publicznej z kilkudziesięciu różnych źródeł. Oprogramowanie jest objęte licencją MIT. Indeksuje ponad 700 milionów pozycji.

Przeszukuje ponad 700 milionów obrazów i plików audio z otwartych interfejsów API i zbioru danych Common Crawl. Wykracza to poza proste wyszukiwanie i łączy wyniki z wielu publicznych repozytoriów w jeden katalog i ułatwia ponowne wykorzystanie dzięki funkcjom takim jak tagi generowane maszynowo i atrybucja jednym kliknięciem.

Obecnie Openverse wyszukuje tylko obrazki i pliki dźwiękowe, a wyszukiwanie wideo zapewniane jest przez źródła zewnętrzne. Planowane jest dodanie dodatkowych rodzajów mediów, takie jak otwarte teksty i modele 3D, a ostatecznym celem jest zapewnienie dostępu do wszystkich 1,4 miliarda dzieł na licencji CC i dzieł należących do domeny publicznej w sieci.

Źródła treści na Openverse:
  • Źródła obrazów (m.in. Europeana, Flickr, NASA, Rawpixel – pełna lista)
  • Źródła plików dźwiękowych (Freesound, Jamendo, Wikimedia Commons)

UWAGA: należy pamiętać, że Openverse nie weryfikuje, czy obrazki mają odpowiednią licencję CC ani czy informacje o uznaniu autorstwa i inne zebrane przez nas informacje o licencjach są dokładne lub kompletne. Przed ponownym użyciem treści niezależnie zweryfikuj stan licencji i informacje o autorze. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj Openverse – warunki korzystania.

Działa w systemach: wieloplatformowa
Dostęp do Internetu
Licencja: bezpłatna (MIT License)

Languages: multilingual (English, French, German, Italian, Polish, Spanish…)

You may also like...