OpenVPN 2.4.9 portable / 2.6.5

OpenVPN

OpenVPN – pakiet oprogramowania, który implementuje techniki tworzenia bezpiecznych połączeń punkt-punkt (VPN) lub strona-strona w sieciach routowanych lub mostkowanych. Umożliwia on tworzenie zaszyfrowanych połączeń między hostami przez sieć publiczną Internet (tunel) – używa do tego celu biblioteki OpenSSL oraz protokołów SSLv3/TLSv1. W przeciwieństwie do innych rozwiązań VPN nie bazuje na protokole IPsec jako medium. Cały pakiet składa się z jednego kodu binarnego dla klienta i serwera, opcjonalnego pliku konfigurującego oraz z jednego lub więcej plików kluczy w zależności od metody uwierzytelnienia.

Program używa bibliotek OpenSSL do szyfrowania danych i kanałów kontrolnych. Może również korzystać z HMAC by stworzyć dodatkową warstwę zabezpieczenia połączenia. Pakiet jest w stanie również wykorzystać możliwości sprzętowe, by polepszyć stopień i jakość szyfrowania.
OpenVPN oferuje kilka metod uwierzytelnienia użytkowników: poprzez klucze, certyfikaty lub nazwę użytkownika i hasło (opcja z nazwą użytkownika i hasłem może być stosowana, w przypadku klienta bez certyfikatu).

Aktualna wersja dla Windows posiada klienta dostępowego. Został napisany przez Jamesa Yonana, jest publikowany na licencji GNU GPL i pakiet ten dostępny jest na platformach Solaris, Linux, OpenBSD, FreeBSD, NetBSD, QNX, Mac OS X oraz Windows. /Wikipedia/

Konfiguracja OpenVPN w systemie NAS Synology
Wprowadzenie do ukrywania ruchu OpenVPN

Program nie jest przetłumaczony na język polski w 100%

Działa w systemach: Windows Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Przed użyciem OpenVPN ™ Portable musisz zainstalować sterownik TAP. Plik instalacyjny znajduje się w app\tap-windows.exe

Languages: Chinese (Traditional), Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Italian, Japanese, Norwegian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...