Orbada 1.2.5 / 1.2.6 Beta portable

Orbada

Orbada jest doskonałym narzędziem dla projektantów baz, programistów SQL, administratorów DBA, jak również dla użytkowników chcących poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie języka SQL.

Zaawansowany funkcjonalnie, a przy tym intuicyjny i przejrzysty interfejs graficzny, znacznie ułatwia administrowanie bazą danych. Dzięki wykorzystaniu bibliotek JDBC pozwala na łączenie się z wieloma bazami danych. Dedykowane wtyczki dla takich baz danych jak Oracle, SQLite, Firebird, HSQLDB, DerbyDB pozwalają jeszcze lepiej wykorzystać ich możliwości. Dopracowany graficznie interfejs, umożliwia wykonywanie zarówno prostych czynności jak i zaawansowanych operacji administratora baz danych.

Program Orbada ma czytelne menu i system wielu zakładek powoduje, że przeglądanie, wyszukiwanie i modyfikacja obiektów w bazie staje się proste dla każdego użytkownika.
Autorem programu jest Andrzej Kałuża.

Pełna dokumentacja programu po polsku

Do uruchomienia programu Orbada wymagane jest środowisko Java (JRE) w wersji co najmniej 1.6. Można je pobrać tutaj. Java Portable: jPortable (64 & 32-bit)

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Languages: English, Polish

You may also like...