Orbada jest doskonałym narzędziem dla projektantów baz, programistów SQL, administratorów DBA, jak również dla użytkowników chcących poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie języka SQL.

Zaawansowany funkcjonalnie, a przy tym intuicyjny i przejrzysty interfejs graficzny, znacznie ułatwia administrowanie bazą danych. Dzięki wykorzystaniu bibliotek JDBC pozwala na łączenie się z wieloma bazami danych. Dedykowane wtyczki dla takich baz danych jak Oracle, SQLite, Firebird, HSQLDB, DerbyDB pozwalają jeszcze lepiej wykorzystać ich możliwości. Dopracowany graficznie interfejs, umożliwia wykonywanie zarówno prostych czynności jak i zaawansowanych operacji administratora baz danych. Orbada ma czytelne menu i system wielu zakładek powoduje, że przeglądanie, wyszukiwanie i modyfikacja obiektów w bazie staje się proste dla każdego użytkownika.
Autorem programu jest Andrzej Kałuża.

Uwaga
Do uruchomienia programu Orbada wymagane jest środowisko Java (JRE) w wersji co najmniej 1.6. Można je pobrać tutaj. Java Portable: jPortable (32-bit i 64-bit)
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)
Pobierz (42,9 MB / 48,4 MB)
Brak wersji instalacyjnej

Języki / Languages: English, Polish

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/03/Orbada_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/03/Orbada_icon256-150x150.pngzbymalSystemowebazy danych,DBA,DerbyDB,Firebird,HSQLDB,Internet,Oracle,ORBADA,Orbada portable,SQL,SQLite
Orbada jest doskonałym narzędziem dla projektantów baz, programistów SQL, administratorów DBA, jak również dla użytkowników chcących poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie języka SQL. Zaawansowany funkcjonalnie, a przy tym intuicyjny i przejrzysty interfejs graficzny, znacznie ułatwia administrowanie bazą danych. Dzięki wykorzystaniu bibliotek JDBC pozwala na łączenie się z wieloma...