Blockbench 4.5.2 portable

Blockbench

Blockbench to darmowy, nowoczesny edytor graficzny dla modeli low-poly i boxy modeling z teksturami pixel art. Modele można eksportować do standardowych formatów, udostępniać, renderować, drukować w 3D lub używać w silnikach gier. Istnieje również wiele dedykowanych formatów dla Minecraft Java i Bedrock Edition z funkcjami specyficznymi dla formatu.
Aplikacja Blockbench oferuje nowoczesny i intuicyjny interfejs użytkownika, obsługę wtyczek i innowacyjne funkcje. Jest to branżowy standard tworzenia niestandardowych modeli 3D dla Minecraft Marketplace.

Obiekty low poly są wykorzystywane przede wszystkim w aplikacjach generujących grafikę trójwymiarową w czasie rzeczywistym. Liczba możliwych do wyświetlenia wielokątów w danej jednostce czasu jest ograniczona wydajnością komputerów i kart graficznych, dlatego trójwymiarowe modele projektowane są tak, aby osiągnąć kompromis między nią a otrzymanymi wrażeniami estetycznymi. Uwzględniane są tutaj możliwości konkretnego silnika renderującego, sposób wykorzystania obiektu oraz jego odległość od obserwatora.

Low poly – angielski termin używany do określenia siatki trójwymiarowego modelu w grafice 3D, która charakteryzuje się tym, że składa się z małej liczby wielokątów. Jednakże jest to termin względny, z uwagi na ciągły postęp w dziedzinie grafiki 3D (dzisiejsze low-poly można by uznać za hi-poly w końcu XX wieku), i odnosić się może do tej samej sceny 3D, silnika 3D lub gry komputerowej.
Box modeling (ang.) – rodzaj modelowania polegający na utworzeniu prostej bryły (np. sześcianu) i dzieleniu jej, formując pożądany kształt.
Pixel art – sposób tworzenia grafiki rastrowej za pomocą programów pozwalających na edytowanie obrazów na poziomie pojedynczych pikseli (np. MS Paint, Paint Shop Pro, GIMP).
/Wikipedia/

Cechy programu Blockbench:
 • Modelowanie
  Udostępnia wszystkie narzędzia, aby proces tworzenia modeli low-poly był tak prosty, jak to tylko możliwe. Użyj prostopadłościanów, aby uzyskać estetykę Minecrafta lub twórz złożone kształty low-poly za pomocą narzędzi do modelowania siatki.
 • Narzędzia do teksturowania
  Twórz, edytuj i maluj tekstury bezpośrednio w programie. Twórz lub importuj palety, maluj lub rysuj kształty. Program może automatycznie utworzyć mapę UV i szablon dla Twojego modelu, dzięki czemu możesz od razu rozpocząć malowanie.
  Możesz malować bezpośrednio na modelu w przestrzeni 3D, użyć edytora tekstur 2D lub podłączyć swój ulubiony zewnętrzny edytor obrazów lub oprogramowanie pixel art.
 • Animacje
  Blockbench jest wyposażony w potężny edytor animacji. Skonfiguruj swój model, a następnie użyj położenia, obrotu i skalowania klatek kluczowych, aby go ożywić. Użyj edytora wykresów, aby dopracować swoje dzieło.
  Animacje można później wyeksportować do Minecraft: Bedrock Edition, wyrenderować w Blenderze lub Maya, lub udostępnić w Sketchfab.
  Wyświetl animacje Blockbench…
 • Wtyczki
  Dostosuj program za pomocą wbudowanego sklepu z wtyczkami.
  Wtyczki rozszerzają funkcjonalność Blockbench poza to, do czego jest już zdolny. Dodają nowe narzędzia, obsługują nowe formaty eksportu czy generatory modeli.
  Możesz także stworzyć własną wtyczkę, aby rozszerzyć program lub obsługiwać własny format.
  Przeglądaj wtyczki Blockbench…

Jeśli potrzebujesz pomocy w rozpoczęciu pracy, zapoznaj się z przewodnikiem „Szybki start” /ENG/. Witamy na Blockbench Wiki, centralnym miejscu wiedzy o Blockbench /ENG/

Z Blockbench korzystają m.in.: Noxcrew ; Majong Studios – Minecraft ; Cyclone ; Everbloom Games ; Spark Universe ; Oreville Studios ; Gamemode One.

Czy korzystasz z urządzenia mobilnego? Blockbench jest dostępny, jako progresywna aplikacja internetowa /online/. Oznacza to, że możesz używać go bezpośrednio z przeglądarki, bez konieczności korzystania z APK lub sklep z aplikacjami na Androida czy iOS.

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny / darowizna (GNU GPLv3 / Donationware)

Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, English, French, German, Italian, Japanese, Korean, Nederlands, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Swedish.

You may also like...