Qucs 0.0.19 portable

Qucs (Quite Universal Circuit Simulator)

Qucs (Quite Universal Circuit Simulator) to doskonały graficzny (napisany w QT) zintegrowany symulator układów elektrycznych i elektronicznych. Może skonfigurować obwód z graficznym interfejsem użytkownika (GUI) i symulować zachowanie dużego sygnału, małego sygnału i szumu w obwodzie. Po zakończeniu symulacji można wyświetlić wyniki symulacji na stronie prezentacji lub w oknie. Celem projektu jest stworzenie programu, który będzie wspierał wszystkie typy układów, np. DC, AC, S-parametr, analiza równowagi harmonicznej, szumów, itd.

Inne funkcje obejmują kalkulator linii transmisyjnej, syntezę filtrów, narzędzie Smith-Chart do dopasowywania mocy i szumu, syntezę projektu tłumika, model urządzenia i menedżera biblioteki podzakresów, optymalizator dla projektów analogowych, interfejs Verilog-A, obsługę wielu języków (GUI i system pomocy wewnętrznej), hierarchia Subcircuit (łącznie z parametrami), możliwość zaawansowanego przetwarzania danych za pomocą równań i symbolicznie zdefiniowanych urządzeń nieliniowych i liniowych.

Program Qucs jest wyposażony w szereg komponentów i modeli. Modele innych producentów, w tym HICUM, BSIM2, BSIM3 i BSIM6, mogą być kompilowane i ładowane do symulatora. Zapewnia także wiele elementów i modeli opartych na półprzewodnikach, takich jak OpAmps, Diody, MOSFET, PMOSFET i wiele innych.

Pakiety binarne są dostępne praktycznie dla większości najbardziej popularnych dystrybucji. Jak dotąd Qucs nie jest jeszcze ukończony, ale jest już pełen funkcji.

Kurs QUCS ; Instrukcja obsługi

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv2)

Languages: Arabic, Catalan, Chinese (Simplified), Czech, English, French, German, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...