R Portable pozwala wygodnie pisać kod w języku programowania R i zawiera możliwość importowania pakietów bez wielkiego wysiłku.

R to interpretowany język programowania oraz środowisko do obliczeń statystycznych i wizualizacji wyników.

R dostarcza szeroką gamę technik statystycznych (liniowe i nieliniowe modelowanie, klasyczne testy statystyczne, analiza szeregów czasowych, klasyfikacja, grupowanie,…) i graficznych. W dodatku R jest rozszerzalne za pomocą dodatkowych pakietów oraz skryptów pisanych przez użytkownika.
R jest głównie oparty na liniach komend (chociaż opracowano różne interfejsy graficzne), to sprawia, że ​​jest trudniejszy w użyciu, ale pozwala na elastyczność i dokumentację oraz powtarzanie analiz.
Jedną z mocnych stron R jest łatwość z jaką można tworzyć dobrze zaprojektowane wykresy z jakością nadającą się do publikacji. Dotyczy to także symboli i formuł matematycznych. Wiele uwagi poświęcono minimalizacji wyborów jakie musi wykonać użytkownik nadając formę wykresowi. Mimo istnienia ustawień domyślnych użytkownik ma możliwość pełnej kontroli wykresu.

R używany jest do analizy danych w takich dziedzinach jak: rolnictwo, astrofizyka, klimatologia, ekologia i nauka o środowisku, ekonometria, inżynieria elektryczna, finanse, genetyka i genomika, geografia, psychologia, nauki społeczne i wiele więcej. R jest wykorzystywany w wielu znanych firmach, w tym m.in. Facebook, Google, Merck, Altera, Pfizer, LinkedIn, Shell, Novartis, Ford, Mozilla czy Twitter.

R Portable to narzędzie, którego można używać na dowolnym wymiennym urządzeniu pamięci bez obawy o pozostawiania jakichkolwiek śladów na komputerze.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv2)
Pobierz /.paf.exe PApps billhuber/
Brak wersji instalacyjnej.

Języki / Languages: English, Polish… ?

https://i1.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/07/R_Portable_icon256.jpg?fit=256%2C256&ssl=1https://i1.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/07/R_Portable_icon256.jpg?resize=150%2C150&ssl=1zbymalEdukacjaEdukacja,język programowania R,R,R Portable,statystyki
R Portable pozwala wygodnie pisać kod w języku programowania R i zawiera możliwość importowania pakietów bez wielkiego wysiłku. R to interpretowany język programowania oraz środowisko do obliczeń statystycznych i wizualizacji wyników. R dostarcza szeroką gamę technik statystycznych (liniowe i nieliniowe modelowanie, klasyczne testy statystyczne, analiza szeregów czasowych, klasyfikacja, grupowanie,...) i graficznych....