Rebuild Shell Icon Cache 1.3 portable

Rebuild Shell Icon Cache

Rebuild Shell Icon Cache to przenośne oprogramowanie, które ma możliwość odświeżania pamięci podręcznej ikon systemu Windows.
Jeśli jedna lub więcej ikon nie wyświetla się poprawnie lub pamięć podręczna ikon jest uszkodzona, możesz rozważyć odbudowanie pamięci podręcznej ikon, aby zresetować i ponownie załadować obrazy ikon do pamięci podręcznej ikon. Icon Cache lub IconCache.db to specjalny plik bazy danych, którego system Windows używa do przechowywania kopii każdej ikony.

Konieczność pobrania wszystkich możliwych obrazów ikon z dysku twardego i ich dynamicznego renderowania może pochłaniać wiele zasobów systemowych. W rezultacie system Windows zapisuje ikony, które są już pobrane w jego pamięci. Gdy system Windows musi narysować ikonę, używa kopii z pamięci podręcznej zamiast pobierać obraz ikony z oryginalnego pliku aplikacji. Pomaga to w szybszym rysowaniu ikon przez system Windows.

Korzystanie z aplikacji Rebuild Shell Icon Cache jest dość proste, wystarczy na nią dwukrotnie kliknąć i to wszystko.

Rebuild Shell Icon Cache jest programem przenośnym (portable), więc nie modyfikuje żadnego wpisu rejestru systemu, ani nie generuje żadnych dodatkowych plików ani folderów na Twoim komputerze.

Narzędzie działa również poprzez wiersz poleceń, oto parametry:

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10/11
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: brak interfejsu / no interface

You may also like...