Unlocker 1.9.2 portable

19 komentarzy

 1. Galileusz pisze:

  U mnie instalator wersji instalacyjnej blokuje Eset SS (nie da się go pobrać). Więc pobrałem po jego wyłączeniu. Rozpakowałem instalator i znalazłem wpisy które pobierają w trybie Silent (z domen cdn.bisrv.com i nsis.bisrv.com) pliki BiTool.dll, binsis142.xml, binsischeck654.xml uważane powszechnie za adware od Somoto. Pewnie z tego względu program jest przez wielu blokowany.

  P.S. Nie uruchamiałem instalatora, więc nie wiem czy jest opcja wyłączenia instalacji toolbara. Jednakże dla nierozważnych użytkowników to i tak nie ma znaczenia, bo przeważnie zainstalują 😀

 2. Kopernik pisze:

  Pozwolę sobie jeszcze wkleić link do wersji 1.9.2 PL. Może ktoś jest w potrzebie i zdąży go sobie pobrać.
  http://ge.tt/29x2SFR1/v/0

 3. zbymal pisze:

  W najbliższych dniach usunę ten program ze strony.

 4. DiMa pisze:

  Hej, w opisie napisaliście że ten program jest na licencji freeware, ale chyba to nieprawda, bo na stronie producenta, w dziale download widnieje jak byk, że to program SHAREWARE.

  Pozdrawiam
  DiMa

  • zbymal pisze:

   Powiem Ci, że dobrze, że nie pobrałeś tego programu, bo zostawia śmieci na komputerze, które ciężko usunąć. Natomiast Google całkowicie zablokowało pobieranie tego programu. Nie polecam.

   • Kopernik pisze:

    Powyżej było do DiMy. I na marginesie dodam, że cytat pochodzi ze strony producenta.
    Szanowny adminie Zbymal!
    Program bez problemu jest do pobrania ze strony. Żadne Google mi tej czynności nie blokuje.
    Od kilkunastu lat posługuję się tym programem. Jak sięgam pamięcią, tak go mam w swoim menu. Korzystałem kiedyś w wersji portable, teraz wolę instalkę. I działa bez zarzutu. Jak nie mogę czegoś odblokować lub usunąć, to dzięki temu programowi wiem, który proces trzeba zamknąć.
    Nie mam też żadnych problemów z odinstalowywaniem, reinstalacją, obsługą rejestru i jakimiś tam śmieciami. NIE DEMONIZUJMY!!!.
    Oczywiście możesz ten program wyrzucić ze swojego bloga, ale będzie to przysłowiowe ‘wylanie dziecka z kąpielą’.

    • Kopernik pisze:

     *poniżej

    • zbymal pisze:

     Skoro tak piszesz, to go uaktualnię. Jednak mam przykre doświadczenie z jednym z plików po tym programie w wersji portable. Ciężko było go wyrzucić, ale to było dawno, może teraz jest inaczej.
     Jeśli chodzi o Google, to blokuje (mam Firefoxa) pobranie wersji instalacyjnej i nie wpuszcza mnie na stronę domową programu wyświetlając komunikat:
     Zgłoszone niechciane oprogramowanie!

     Strona http://www.emptyloop.com została zgłoszona jako zawierająca niechciane oprogramowanie i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa.

     Witryny zawierające niechciane oprogramowanie próbują na

     • Kopernik pisze:

      Ja jak postawię stronę i będę tam podawać info tudzież instalki konkurencyjne do innych, to wierzaj mi, że konkurencja zaraz zrobi z tym “porządek” i moja stronka będzie się pokazywać jako zawierająca niechciane oprogramowanie tudzież zostanie zablokowana. To jest na bank, na 100%, czy jak tam zwał tak zwał. 🙂 🙂 🙂

      • zbymal pisze:

       Myślę, że jednak trzeba podawać takie informacje innym. Chociażby dlatego, żebym zaraz nie wysłuchiwał, że wstawiam link, który prowadzi do jakiś zawirusowanych stron.

      • Kopernik pisze:

       Tak, tak, tak. Na wszelki wypadek poczytałem w necie. Niektórzy mądrzy piszą, że program instaluje syf w postaci toolbaru, że nie da się go odhaczyć, by zainstalować, i takie tam.
       Inni zaś, że, cyt. “…Często przenosimy pliki/foldery do innych folderów. Czasem jednak wiemy, że gdy wystąpi błąd “Nie można przenieść pliku, gdyż ten jest używany przez inny proces”, to ten plik jest otwarty w Word lub Notatniku. Ale co gdy nie wiemy? Czy potrzebny jest restart komputera? Oczywiście, że NIE. Unlocker przybywa z pomocą.

       Unlocker “ładuje się” do menu kontekstowego. Jeżeli mamy problem, gdyż plik/folder nie chce się przenieść, a my nie wiemy jaki proces go blokuje, to po instalacji Unlockera klikamy prawym przyciskiem myszy klikamy na plik/folder, z “podręcznego” menu kontekstowego wybieramy “Unlocker”. Musimy poczekać – lub nie, w zależności ile procesów jest na naszym komputerze, ile procesów “siedzi” na zablokowanym pliku, no i od prędkości komputera. Zazwyczaj trwa ta to nie więcej niż – 5 sekund. Na naszych oczach ukazuje się okno z zajmującymi procesami. Klikamy na “Uwolnij”, lub “Uwolnij wszystkie”. Ale jeżeli Unlocker nie znajdzie “uchwytu”, może pomóc z plikiem. Właśnie to w nim lubię.

       Unlocker nie jest kombajnem, jest prosty, mały, bezpłatny. Ma nie za wiele funkcji. O to chodzi. Miejmy nadzieje, że twórcy nie zrezygnują z “Mały program” i zrobią z Unlockera “Kombajna” ;)…”.

       Ja go instaluję bez toolbaru i jest wszystko OK. Może lepiej się znam na tym od innych, a może mam więcej szczęścia. Tak czy siak ta wersja portable powinna być wolna od toolbarów. 🙂

      • Kopernik pisze:

       krótki filmik
       http://s10.ifotos.pl/img/Video2017_aeaahqp.gif

       [url=http://ifotos.pl/z/aeaahqp/][img]http://s10.ifotos.pl/mini/Video2017_aeaahqp.gif[/img][/url]

  • Kopernik pisze:

   Pozwolę sobie zacytować : “… Donate
   Unlocker is completely free and will always remain free, which means you can use it free of charge for any purposes. If you are satisfied with Unlocker and want to help Unlocker improve or motivate the development of other quality programs, any amount of donation small or large will be welcome and gratefully appreciated … ”
   i nie skomentować Twojego postu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.