RegistryChangesView 1.30 portable

RegistryChangesView

RegistryChangesView to narzędzie dla systemu Windows, które umożliwia zrobienie migawki rejestru systemu. Następnie porównanie go z innymi migawkami rejestru, z bieżącym rejestrem lub z plikami rejestru przechowywanymi w kopii w tle utworzonej przez system Windows. Podczas porównywania 2 migawek rejestru można zobaczyć dokładne zmiany wprowadzone w rejestrze między dwoma migawkami. Opcjonalnie wyeksportować możemy zmiany rejestru do standardowego pliku .reg programu RegEdit.

Przydatne rzeczy, które można wykonać za pomocą RegistryChangesView:

-możesz utworzyć migawkę rejestru przed zainstalowaniem nowego oprogramowania, a następnie po zakończeniu instalacji porównaj migawkę rejestru z bieżącym rejestrem i zobacz wszystkie zmiany w rejestrze dokonane przez instalatora (pamiętaj, że zobaczysz również niektóre zmiany dokonane przez system Windows lub inne programy w tym samym czasie). Jeśli są jakieś zmiany w rejestrze, które Ci się nie podobają, możesz wygenerować plik .reg, aby cofnąć zmiany.
-jeśli wprowadzisz zmianę w konfiguracji systemu Windows z GUI systemu Windows i chcesz zobaczyć, jak wprowadzić tę zmianę w rejestrze, po prostu utwórz migawkę rejestru przed zmianą konfiguracji, a następnie po zmianie konfiguracji porównaj tę migawkę rejestru z bieżącym rejestrem i opcjonalnie wygeneruj plik .reg, który zmieni tę konfigurację.
-jeśli istnieje niepożądana zmiana w rejestrze systemu, ale nie ma żadnej poprzedniej migawki, można porównać bieżący rejestr z kopią w tle utworzoną przez system Windows i spróbować zlokalizować niechciane zmiany w rejestrze.
-możesz również użyć tego narzędzia, jako prostego sposobu tworzenia kopii zapasowej rejestru. Migawka utworzona przez RegistryChangesView zawiera po prostu pliki gałęzi rejestru o tej samej nazwie, co pliki oryginalne (ntuser.dat, system, itd.).

Generowanie pliku .reg

Narzędzie RegistryChangesView pozwala wygenerować plik .reg, który może być użyty do importowania za pomocą narzędzia RegEdit systemu Windows.
Dostępne są 2 opcje generowania pliku .reg: (obie opcje działają na wybrane elementy, możesz nacisnąć Ctrl+A, aby zaznaczyć wszystkie elementy)
-eksportuj wybrane elementy do pliku .reg (Ctrl+E), eksportuje do wybranej nazwy pliku .reg.
-kopiuj, jako format pliku .reg (Ctrl+R), generuje tekst w formacie pliku .reg do schowka.

Szybki filtr

Jeśli chcesz zobaczyć tylko klucze rejestru lub wartości zawierające określone ciągi znaków, możesz nacisnąć Ctrl+Q (Widok -> Szybki filtr), a następnie w polu tekstowym szybkiego filtru wpisz żądany ciąg.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Po rozpakowaniu plik językowy wrzucamy do folderu programu

Zmiany w wersji: link

Languages: Arabic, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, English, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Persian, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Slovak, Spanish, Ukrainian.

You may also like...