CountryTraceRoute jest narzędziem typu traceroute, czyli programem służącym do badania trasy pakietów w sieci IP. Jest on podobny do narzędzia tracert systemu Windows, które wyświetla serię routerów IP, które są używane przy dostarczaniu pakietów z danego komputera do miejsca docelowego, a także czas trwania każdego przeskoku.
W odróżnieniu od narzędzia systemu Windows CountryTraceRoute ma graficzny interfejs użytkownika, działa znacznie szybciej i wyświetla również kraj właściciela każdego adresu IP.
Po zakończeniu sprawdzania można wybrać wszystkie elementy (Ctrl+A), a następnie zapisać je do pliku csv/html/xml/ (Ctrl+S) lub skopiować je do schowka (Ctrl+C) i wkleić wynik do programu Excel lub innego arkusza kalkulacyjnego.

W głównym oknie aplikacji wpisujemy żądaną nazwę hosta lub adres IP, maksymalną liczbę przeskoków i wartość limitu czasu w milisekundach, a następnie naciskamy przycisk “Idź” (lub klawisz Enter), aby uruchomić proces szukania.

CountryTraceRoute posiada wewnętrzną bazę IP, aby wyświetlić nazwę kraju. Jednak, jeśli chcemy korzystać z najbardziej aktualnych baz, można pobrać ją do pliku Country z linku: http://software77.net/geo-ip/. Umieszczając pobrany plik IpToCountry.csv w tym samym folderze co program, a zostanie on automatycznie ładowany przez program i będzie używany zamiast wewnętrznej bazy IP.

Można także wykorzystać program do działania z bazami danych GeoLite City, które pokazują również miasto. Są one dużo większe niż baza danych krajów, a można je pobrać ze strony http://dev.maxmind.com/geoip/geolite. Należy pobrać bazę danych w formacie binarnym .gzip (GeoLiteCity.dat.gz), bo program może czytać tylko ten format pliku.
W celu właściwego korzystania z tej bazy danych należy skopiować GeoLiteCity.dat.gz (lub GeoLiteCity.dat po dekompresji) do folderu, w którym program się znajduje i będzie ona automatycznie ładowana podczas jego uruchamiania.

Obecnie protokół komunikacyjny IPv6 (następca IPv4) nie jest obsługiwany przez to narzędzie.
CountryTraceRoute wyświetla nazwę kraju właściciela każdego znalezionego adresu IP, ale należy pamiętać, że rzeczywista nazwa kraju, gdzie znajduje się adres IP, może się różnić od kraju właściciela adresu IP.
Info
Aby spolszczyć interfejs wrzucamy plik CountryTraceRoute_lng do folderu z programem.
Działa w systemach: Windows XP,vista,7,8 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz ( 476 KB / 508 KB ) Spolszczenie
Brak wersji instalacyjnej.

Zmiany w wersji: link

/inne / others/ Brazilian Portuguese, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Dutch, English, French, German, Greek, Japanese, Korean, Polish, Romanian, Russian, Spanish.
Zrzuty ekrany / Screenshots
CountryTraceRoute_1 CountryTraceRoute_2
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/08/CountryTraceRoute_icon_NirSof.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/08/CountryTraceRoute_icon_NirSof-150x150.pngzbymalInternetowe64-bit,adres IP,CountryTraceRoute,CountryTraceRoute portable,GeoLite City,IP,traceroute,tracert
CountryTraceRoute jest narzędziem typu traceroute, czyli programem służącym do badania trasy pakietów w sieci IP. Jest on podobny do narzędzia tracert systemu Windows, które wyświetla serię routerów IP, które są używane przy dostarczaniu pakietów z danego komputera do miejsca docelowego, a także czas trwania każdego przeskoku. W odróżnieniu od narzędzia...