RWordPad 2024-05-16 portable

RWordPad

RWordPad to prosty edytor tekstu. Został zaprojektowany, aby zapewnić wszystkie podstawowe funkcje i ma nieco więcej możliwości niż standardowa aplikacja WordPad. Wprowadzanie tekstu jest proste, a lokalizowanie i używanie różnych funkcji formatowania i edycji jest proste. Dostępne są wszystkie standardowe narzędzia, jakich można oczekiwać od takiego edytora tekstu, który powinien być odpowiedni dla większości użytkowników.

ReactOS – wolny system operacyjny (darowizna) dla komputerów osobistych amd64/i686 funkcjonalnie kompatybilny z Windows NT, Windows 2000 i Windows Server 2003. W założeniach systemu jest możliwość korzystania z aplikacji i sterowników zaprojektowanych dla systemów Microsoft Windows, aplikacji OS/2, Java i POSIX. Projekt jest we wczesnej fazie rozwoju. ReactOS został napisany w C, a niektóre elementy, m.in. ReactOS Explorer, w C++. Twórcy ReactOS uważają jednak, że nie jest on klonem systemu Windows. ReactOS jest rozwijany od 1996 r. /Wikipedia/

Wyobraź sobie, że uruchamiasz swoje ulubione aplikacje i sterowniki dla systemu Windows w środowisku open source, któremu możesz zaufać. Taka jest misja ReactOS!

Jest to bezpłatne oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym dla systemu Windows XP i nowszych wersji. Został stworzony i zoptymalizowany do działania w systemie ReactOS. Tak samo, jak notatnik RNotepad. Aplikacje z systemu ReactOS działają również w systemie Windows.

Cechy programu RWordPad:

-edycja tekstu
-formatowanie i drukowanie tekstu
-zmiana kroju i wielkości tekstu
-zmiana koloru czcionki
-zmiana położenia tekstu (do lewej, do prawej, do środka)
-wstawianie daty i godziny
-podgląd wydruku
-mały rozmiar programu
-wielojęzyczny

Program polecił Jacek Żebrowski. Dziękuję.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10/11
Licencja: bezpłatny (GNU LGPL 2.1 i wyżej)

Languages: Albanian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, English (US), French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Nederlands, Norwegian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Slovenian, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...