RNotepad 2024-05-16 portable

RNotepad

RNotepad to prosty edytor tekstu z podstawowym zestawem funkcji podobnym do oryginalnego Notatnika z systemu Microsoft Windows.

Jest to bezpłatne oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym dla systemu Windows XP i nowszych wersji. Został stworzony i zoptymalizowany do działania w systemie ReactOS. Trzeba tu zaznaczyć, że aplikacje z systemu ReactOS działają również w systemie Windows.

ReactOS – wolny system operacyjny (darowizna) dla komputerów osobistych amd64/i686 funkcjonalnie kompatybilny z Windows NT, Windows 2000 i Windows Server 2003. W założeniach systemu jest możliwość korzystania z aplikacji i sterowników zaprojektowanych dla systemów Microsoft Windows, aplikacji OS/2, Java i POSIX. Projekt jest we wczesnej fazie rozwoju. ReactOS został napisany w C, a niektóre elementy, m.in. ReactOS Explorer, w C++. Twórcy ReactOS uważają jednak, że nie jest on klonem systemu Windows. ReactOS jest rozwijany od 1996 r. /Wikipedia/

Wyobraź sobie, że uruchamiasz swoje ulubione aplikacje i sterowniki dla systemu Windows w środowisku open source, któremu możesz zaufać. Taka jest misja ReactOS!

Cechy programu RNotepad, niezależnego notatnika od ReactOS:

-podstawowe funkcje notatnika – otwieranie, tworzenie i edytowanie prostych plików tekstowych
-podstawowych narzędzi formatowania – zawijanie słów i formatowanie tekstu
-funkcje wyszukiwania
-narzędzie znajdź i zamień
-wstawienie aktualnej godziny i daty do tekstu – w menu edycja
-wielojęzyczny.

RNotepad zajmuje bardzo mało miejsca, bo jest to 320 KB po rozpakowaniu.

Program polecił Jacek Żebrowski. Dziękuję.

Działa w systemach: Windows XP i następne
Licencja: bezpłatny (LGPL 2.1 i późniejsze)

Languages: Albanian, Armenian, Basque, Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Chinese (Traditional Hong Kong), Croatian, Czech, Danish, English, Estonian, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Lithuanian, Malay, Nederlands, Norwegian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian, Uzbek.

You may also like...