SABnzbd 3.7.2 portable

SABnzbd portable

SABnzbd to program do pobierania plików binarnych z serwerów Usenet. Wiele osób przesyła różnego rodzaju ciekawe materiały do Usenetu i potrzebujesz specjalnego programu, aby uzyskać ten materiał przy najmniejszym wysiłku. Jeśli jesteś początkującym w Usenecie, najpierw powinieneś znaleźć stronę internetową wyjaśniającą pojęcia. W szczególności powinieneś dowiedzieć się, jak uzyskać pliki NZB, które określają twoje pobrania.

Usenet (ang. User Network) – ogólnoświatowy system grup dyskusyjnych, z którego można korzystać przez Internet. Składa się on z tysięcy grup tematycznych, ułożonych w strukturę hierarchiczną. Wiadomości przypominające pocztę elektroniczną użytkownicy wysyłają do serwerów Usenetu, a serwery tworzące sieć P2P automatycznie wymieniają je między sobą. Czasem wiadomości są nazywane postami, z angielskiego to post – wywiesić informację, skąd a post – wiadomość umieszczona w Usenet /więcej/.

Usenet news w Polsce

SABnzbd z pewnością nie jest jedynym tego rodzaju programem, ale ma cechy, które czynią go atrakcyjnym:

-nie ma interfejsu specyficznego dla systemu Windows lub macOS. SABnzbd szczęśliwie działa w tle, na twoim komputerze stacjonarnym lub na prawdziwym serwerze, i możesz uzyskać dostęp do interfejsu przez przeglądarkę. W ten sposób możesz uruchomić program na jednym komputerze i uzyskać dostęp do interfejsu użytkownika z innego.
-zajmuje się wszystkimi problemami związanymi z pobieraniem, weryfikowaniem, naprawą, rozpakowywaniem i usuwaniem śmieci. Rzucasz plik NZB w SABnzbd i jakiś czas później dostępne jest pełne i bezpośrednio użyteczne pobieranie. Możesz nawet wrzucić własny skrypt przetwarzania końcowego, który odpowiada Twoim potrzebom.
-ma stosunkowo niewielki wpływ na komputer, na którym działa. Tylko wtedy, gdy nastąpi naprawa i rozpakowanie PAR2, możesz zauważyć większą aktywność dysku i procesora. Możesz na przykład uruchomić go na urządzeniu NAS.
-ma wiele skórek, ale główna to Glitter. Skaluje się do dowolnego rozmiaru ekranu, dzięki czemu możesz zarządzać pobranymi plikami na komputerze, tablecie lub telefonie. Ma tryb jasny i ciemny.
Inni stworzyli aplikacje na Androida ( nzb360 ) i iOS ( SABmini, nzbUnity ) do zarządzania SABnzbd.
-kilka osób stworzyło narzędzia do obsługi SABnzbd. Aplikacje takie jak Sonarr, SickRage, Radarr i Headphones mogą integrować się z SABnzbd i automatyzować proces pobierania.
Rozszerzenia przeglądarki są również dostępne dla Firefox ( NZB Unity ) i Chrome ( SABConnect++ ). Pełna lista rozszerzeń.
-jest dobrze wspierany – aktywne forum, w na GitHub można dotrzeć do programistów.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv2 & GPLv3)

Languages: Chinese (Simplified), Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Hebrew, Norwegian (Bokmal), Polish, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Spanish, Swedish.

You may also like...