ScreenWings 2.16 portable

ScreenWings

ScreenWings to darmowe oprogramowanie… i chyba można je uznać za dość nietypowe. Aplikacja przeciwdziała zrobieniu zrzutów ekranu naszego komputera blokując złośliwe oprogramowanie, które chciałoby taką czynność przeprowadzić.

Jeżeli chcecie przetestować działanie bezpieczeństwa programu spróbujcie uruchomić systemowe „Narzędzie Wycinanie” w Windows lub oprogramowanie, które przeznaczone jest do tego rodzaju działań. Ja testowałem program Snip (prosta aplikacja, polecam szczególnie dla systemu Windows 10), której używam i niestety nie udało mi się wykonać zrzutu ekranu.

Liczba ekranów, które są podłączone do komputera jest automatycznie wykrywana przez ScreenWings, a dla każdego z nich wyświetlany jest mały symbol monitora w oknie głównym aplikacji.
Aby zablokować monitor, wystarczy kliknąć na odpowiednią ikonę monitora, która ściemnieje zastępując symbol Windows. W tym momencie każda aplikacja, która będzie chciała zrobić zrzut ekranu zobaczy czarny prostokąt.

Cechy programu ScreenWings:

– stabilna aplikacja przenośna
– ochrona dla sześciu ekranów
– całkowicie za darmo
– interfejs użytkownika nie wymaga znajomości języków
– i nic więcej.

Po uruchomieniu program umiejscawia się w zasobniku systemowym. Ta aplikacja nigdy nie łączy się z Internetem, ani nie wysyła żadnych danych.

Działa w systemach: Windows 7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny do użytku osobistego (freeware non-commercial)

Języki / Languages: interfejs użytkownika nie wymaga znajomości języków / User interface does not require any language knowledge

You may also like...