SeaMonkey 2.53.18.2 portable

SeaMonkey

SeaMonkey to zestaw programów umożliwiających korzystanie z Internetu. Wszystkie programy są zintegrowane ze sobą.

Jest to kontynuacja pakietów Mozilla Suite i Netscape Navigator.

Pakiet SeaMonkey zawiera następujące programy:

-przeglądarka – obsługująca najnowsze standardy internetowe, między innymi XHTML 1.x, HTML 4, DOM, XML, SVG i PNG (zatem wyświetla poprawnie każdą stronę zgodną ze standardami organizacji ),
-klient poczty – posiadający wbudowany filtr antyspamowy,
-edytor stron HTML – edytor WYSIWYG do tworzenia stron www z kodem HTML,
-klient IRC (Internet Relay Chat) ChatZilla.

Przeglądarka:

Przeglądanie w kartach – zapewnia lepszy sposób surfowania po sieci. Nie musisz już otwierać jednej strony na raz. Dzięki przeglądaniu na kartach możesz otwierać kilka stron jednocześnie jednym kliknięciem. Ponadto Twoja strona główna może składać się z wielu stron na kartach. A jeśli omyłkowo zamkniesz kartę lub okno, funkcja Cofnij zamkniętą kartę lub okno pomoże Ci przywrócić je i kontynuować pracę.

Przywracanie sesji – przywraca wszystkie otwarte okna i karty po awarii programu SeaMonkey – a jeśli chcesz, nawet po zamknięciu i ponownym otwarciu przeglądarki lub ponownym uruchomieniu komputera. Jednak obecnie awarie powinny być rzadkie, ponieważ awarie wtyczek nie spowodują już wyłączenia całej aplikacji.

Zarządzanie dodatkami – zapewnia rozszerzenia, zarówno poprzez instalację dodatkowych funkcji stworzonych przez innych, jak i swobodne rozwijanie własnych rozszerzeń i udostępnianie ich reszcie społeczności SeaMonkey.

Menedżer danych służy jako centralny interfejs zarządzania dla wszelkiego rodzaju danych specyficznych dla witryny, w tym plików cookie, uprawnień (np. blokowanie obrazów), preferencji, haseł i danych formularzy.

Wykrywanie kanałów powiadamia Cię, gdy strony internetowe oferują kanały RSS lub Atom, a podgląd kanału umożliwia przeglądanie ich zawartości i wybór czytnika, w którym chcesz je subskrybować – w tym czytnik wewnętrzny w komponencie Mail & Newsgroups programu SeaMonkey.

Inteligentny pasek adresu umożliwia przeszukiwanie odwiedzanych stron internetowych podczas wpisywania w pasku adresu przeglądarki i znajdowanie tego, co chcesz ponownie odwiedzić, tak szybko, jak to możliwe, dzięki poznaniu, które strony często odwiedzasz.

Funkcja blokowania wyskakujących okienek umożliwia surfowanie po sieci bez irytujących reklam.

Znajdowanie podczas pisania zapewnia inny sposób poruszania się po stronie. Po prostu zacznij pisać, aby przejść od łącza lub znaleźć słowo lub frazę na stronie.

Tryb bezpieczny może pomóc w rozwiązywaniu problemów, które mogą wystąpić, np. z niekompatybilnymi dodatkami. Jeśli chcesz poprosić kogoś o pomoc, strona Informacje dotyczące rozwiązywania problemów zapewnia szybki dostęp do podstawowych informacji technicznych.

Dodatkowo wszystkie funkcje, które powinna mieć nowoczesna przeglądarka, w tym: zaawansowane ustawienia bezpieczeństwa, zarządzanie pobieraniem, autouzupełnianie formularzy internetowych, motywy, dostosowywanie pasków narzędzi, obsługa wielu języków i platform, a także obsługa najnowszych standardów internetowych.

Poczta i grupy dyskusyjne:

Poczta z zakładkami umożliwia równoległe zarządzanie pocztą i folderami, bez utraty kontroli nad tym, gdzie się znajdujesz podczas czytania, odpowiadania na wiadomości i pracy z nimi według bardziej złożonych wzorców.

Kontrola spamu pomaga utrzymać kontrolę nad pocztą e-mail przed spamerami. Adaptacyjna kontrola wiadomości śmieci w SeaMonkey staje się inteligentniejsza w użyciu i jest dostosowana do otrzymywanych wiadomości e-mail.

Zarządzaj pocztą za pomocą  tagów i widoków poczty . Oznacz swój e-mail kolorami, aby ustalić priorytety. Filtruj pocztę za pomocą widoków, aby znacznie szybciej sortować wiadomości e-mail.

Obsługa wielu kont pomaga zarządzać całą pocztą za pośrednictwem jednego interfejsu.

Blogi i kanały informacyjne, to czytnik kanałów RSS i Atom bezpośrednio w Twoim centrum wiadomości, który ułatwia czytanie informacji z całej sieci.

SeaMonkey Mail & Newsgroups zawiera funkcje dla przedsiębiorstw, takie jak S/MIME, potwierdzenia zwrotów, książki adresowe, obsługa LDAP i podpis cyfrowy.

Edytor stron HTML:

Potężny, ale prosty edytor HTML SeaMonkey jest coraz lepszy dzięki dynamicznej zmianie rozmiaru obrazu i tabeli, szybkiemu wstawianiu i usuwaniu komórek tabeli, ulepszonej obsłudze CSS i obsłudze pozycjonowanych warstw. Jest wszystkim, czego potrzebujesz do wszystkich dokumentów i projektów witryn internetowych.

Czat IRC („ChatZilla”):

Czatuj w sieciach IRC za pomocą tego prostego klienta IRC. Wiele sieci i kanałów można łatwo śledzić w znanym interfejsie z kartami. Możesz zmienić wygląd i styl czatu za pomocą motywów; wybieraj spośród kilku wbudowanych motywów, o wiele więcej do pobrania, lub stwórz własne za pomocą CSS.

Narzędzia do tworzenia stron internetowych:

DOM Inspector umożliwia zgłębianie struktury dokumentów stron internetowych, dodatków i przeglądanie ogromnej liczby właściwości dowolnego elementu tej struktury, w tym obiektów JavaScript i stylów CSS.

JavaScript Debugger („Venkman”) umożliwia debugowanie kodu JavaScript w witrynach internetowych, w dodatkach, a nawet w samym programie SeaMonkey dzięki pakietowi potężnych narzędzi do debugowania.

Działa w systemach: Windows 7/8/10 – 64 & 32-bit + XP/Vista
Licencja: bezpłatny (GNU GPL/MPL)

Ta wersja programu SeaMonkey wprowadza zmiany w Twoim profilu, których nie można cofnąć w przypadku, gdy chcesz wrócić do wersji wcześniejszej niż 2.53.1. Przed użyciem tej aplikacji MUSISZ wykonać pełną kopię zapasową swojego profilu. Automatyczne aktualizacje z poprzednich wersji są obecnie wyłączone w tej wersji. Pobierz pełny instalator z sekcji pobierania i zainstaluj program SeaMonkey ręcznie w stosunku do poprzedniej wersji.

W wersji z PortableAppZ wybieramy język i wpisujemy numer wersji, np. 2.53.18.2

GPG Plugin Portable – zaawansowana ochrona poczty elektronicznej

Dodatki / Add-Ons

Zmiany w wersji: link

Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, English (British & US), Finnish, French, Georgian, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Norwegian (Bokmal), Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Slovak, Spanish, Spanish (Argentina), Swedish.

You may also like...