SharpDevelop 5.1.0 portable

SharpDevelop

SharpDevelop to darmowe i zintegrowane środowisko programistyczne dla platformy .NET. Obsługuje takie języki programowania jak: C#, Visual Basic .NET oraz Boo.

Jest napisany w C # i składa się z około 20 komponentów, które integrują się tworząc aplikację. Składnik edytora kodu źródłowego znany jest jako AvalonEdit i może być używany przez inne aplikacje.

Został zaprojektowany jako darmowa i lekka alternatywa dla programu Microsoft Visual Studio i zawiera odpowiednik niemal każdej istotnej funkcji Visual Studio Express, w tym funkcje zarządzania projektami, edytowania kodu, kompilacji i debugowania aplikacji. Aby umożliwić łatwą migrację projektu, program SharpDevelop działa natywnie z projektem Visual Studio i plikami kodu. Jest w stanie skompilować aplikacje .NET Framework w wersji 2.0, 3.0, 3.5, 4.0 i .NET Compact Framework 2.0 i 3.5. Potrafi również przetłumaczyć cały projekt z VB.NET na C# i odwrotnie. Program można uruchamiać bez uprzedniej instalacji, np. z klucza USB lub karty pamięci.

Program SharpDevelop, oprócz .NET 4.0, jest w stanie korzystać z innych kompilatorów: .NET 1.0, .NET 1.1 oraz kompilatora MONO.
Istnieje również port,, który działa między innymi na systemach operacyjnych Linux i OS X.

Chociaż aplikacja nie jest tak powszechna, jak linia produktów Visual Studio, to SharpDevelop jest dość popularny, bo od roku 2013 został pobrany co najmniej 8 milionów razy na całym świecie.

Do prawidłowej pracy programu wymagane są w systemie biblioteki Microsoft .NET Framework w wersji 4.5 lub nowszej

To repozytorium zostało zarchiwizowane przez właściciela na GitHub. Jest teraz tylko do odczytu, ostatnia wersja programu została wydana w 2016 roku.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (MIT License)

Uruchamiamy wersje „.zip„: SharpDevelop_xxx_Xcopyable > SharpDevelop > bin > SharpDevelop

Languages: Brazylian Portuguese, Chinese, Czech, Dutch, English, Finnish, French, German, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Spanish (Mexico), Swedish, Turkish.

You may also like...