SharpDevelop to darmowe i otwarte zintegrowane środowisko programistyczne dla platformy .NET. Obsługuje takie języki programowania jak: C#, Visual Basic .NET oraz Boo.
Jest napisany w C # i składa się z około 20 komponentów, które integrują się tworząc aplikację. Składnik edytora kodu źródłowego znany jest jako AvalonEdit i może być używany przez inne aplikacje.
Został zaprojektowany jako darmowa i lekka alternatywa dla programu Microsoft Visual Studio i zawiera odpowiednik niemal każdej istotnej funkcji Visual Studio Express, w tym funkcje zarządzania projektami, edytowania kodu, kompilacji i debugowania aplikacji. Aby umożliwić łatwą migrację projektu, program SharpDevelop działa natywnie z projektem Visual Studio i plikami kodu. Jest w stanie skompilować aplikacje .NET Framework w wersji 2.0, 3.0, 3.5, 4.0 i .NET Compact Framework 2.0 i 3.5. Potrafi również przetłumaczyć cały projekt z VB.NET na C# i odwrotnie. Program można uruchamiać bez uprzedniej instalacji, np. z klucza USB lub karty pamięci.
SharpDevelop, oprócz .NET 4.0, jest w stanie korzystać z innych kompilatorów: .NET 1.0, .NET 1.1 oraz kompilatora MONO.
Istnieje również port,, który działa między innymi na systemach operacyjnych Linux i OS X.

Chociaż aplikacja nie jest tak powszechna jak linia produktów Visual Studio, to SharpDevelop jest dość popularny, bo od roku 2013 został pobrany co najmniej 8 milionów razy na całym świecie.

Uwaga
Do prawidłowej pracy programu wymagane są w systemie biblioteki Microsoft .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware/MIT License)Pobierz /.paf Softables/ (5,37 MB / 48,5 MB) Pobierz /.zip/ Uruchamiamy: SharpDevelop_xxx_Xcopyable > SharpDevelop > bin > SharpDevelop

Wersja instalacyjna: pobierz /.msi/

Języki / Languages: Brazylian Portuguese, Chinese, Czech, Dutch, English, Finnish, French, German, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Spanish (Mexico), Swedish, Turkish.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/10/SharpDevelop_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/10/SharpDevelop_icon256-150x150.pngzbymalPAFProgramowanieBoo,C++,programowanie,SharpDevelop,SharpDevelop portable,Visual Basic .NET
SharpDevelop to darmowe i otwarte zintegrowane środowisko programistyczne dla platformy .NET. Obsługuje takie języki programowania jak: C#, Visual Basic .NET oraz Boo. Jest napisany w C # i składa się z około 20 komponentów, które integrują się tworząc aplikację. Składnik edytora kodu źródłowego znany jest jako AvalonEdit i może być...