SubRip 1.57.1 portable

SubRip

SubRip to kompaktowa aplikacja umożliwiająca wyodrębnianie napisów z plików DVD i zapisywanie ich, jako pliki tekstowe. Celem oprogramowania jest możliwość pierwotnego pobierania (zwykle) angielskich napisów, a następnie oferowania tych napisów społeczności open source, która może następnie przystąpić do tłumaczenia ich na inne języki.
Program obsługuje wiele różnych plików napisów, umożliwiając eksportowanie ich w formatach takich jak: SRT, SUB, TXT, ZEG, TTS, PSB i inne. Ponadto SubRip obsługuje również typy napisów oparte na obrazach, takie jak pliki SON i SST.

Główne cechy programu SubRip to:
  • zgraj napisy bezpośrednio z płyty DVD
  • matryca znaków wypełnienia z ręcznie dopasowanej czcionki
  • funkcja „najlepsze jak dotąd odgadnięcie”
  • „rozszerz w lewo i prawo” dla rozłącznych znaków
  • użyj napisów, aby przetłumaczyć je na inne języki
  • obsługa zapisywania rozpoznanych napisów, jako mapy bitowe do późniejszego usunięcia.

Interfejs aplikacji SubRip może wydawać się nieco trudny w użyciu na pierwszy rzut oka. Nie ma udostępnionego pliku pomocy dla początkujących. Niektóre opcje mogą wydawać się dość skomplikowane dla tych, którzy nie używali z programów do edycji napisów. Warto jednak zainteresować się nim ze względu na szeroki zakres opcji ekstrakcji i edycji napisów.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv2)

Nie są przetłumaczone, na język polski, wszystkie opcje.

Languages: Basque, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, English, French, Galician, German, Greek, Hungarian, Italian, Nederlands, Norwegian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...