Whalebird 5.0.7 portable

Whalebird

Whalebird to japoński, komputerowy klient mediów społecznościowych Mastodon, Pleroma i Misskey. Ma interfejs użytkownika inspirowany Slack (ktoś, kto wie, czym jest Slack i jak wygląda, może, ale nie musi, być w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć tym twierdzeniom), nawigację za pomocą skrótów klawiaturowych, motywy kolorów, wyszukiwanie hasztagów, listy, filtry i wiele innych.

Wszystkie funkcje, które otrzymujesz, korzystając bezpośrednio z serwisu społecznościowego opartego na obsługiwanych platformach, są dostępne w Whalebird. Program jest łatwy w użyciu i stanowi dobrą alternatywę dla korzystania z obsługiwanych stron internetowych bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej. Nie obsługuje dużych platform społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter.

Mastodon – wolna sieć społecznościowa, która pozwala każdemu na uruchomienie własnych węzłów będących częściami sieci, których użytkownicy są częścią federacji, na którą składa się wiele serwerów.
Pleroma – sieć społecznościowa i oprogramowanie do mikroblogowania, które może być samodzielnie hostowane, jest darmowe i znacznie lżejsze niż Mastodon. Jest, podobnie jak Mastodon, sfederowany w Fediverse za pośrednictwem protokołu ActivityPub.
Misskey – platforma mikroblogowania, na której użytkownicy mogą pisać, udostępniać zdjęcia i filmy, a także łączyć się z innymi usługami, takimi jak Mastodon. Komunikuje się za pośrednictwem ActivityPub.
ActivityPub to otwarty, zdecentralizowany protokół sieci społecznościowych oparty na protokole ActivityPump. Udostępnia interfejs API klient/serwer do tworzenia, aktualizowania i usuwania treści, a także sfederowany interfejs API serwer-serwer do dostarczania powiadomień i treści.

Cechy programu Whalebird:
 • Interfejs, jak Slack
  Ten klient może zmieniać konta. Osie czasu są aktualizowane za pomocą przesyłania strumieniowego. Gdy otrzymasz powiadomienie, zostanie ono wyświetlone na pulpicie.
 • Wiele skrótów
  Posiada wiele skrótów klawiaturowych, więc możesz sterować tą aplikacją za ich pomocą. Możesz, na przykład, przeskoczyć inną oś czasu wpisując Ctrl+K, która jest funkcją tego przeskoku.
 • Wiele motywów kolorystycznych
  Możesz wybrać ciemny motyw, taki jak sieć Mastodon i inne motywy kolorystyczne. Możesz dostosować motyw kolorystyczny, jak chcesz. A jeśli twój ekran jest wąski, możesz zwinąć menu boczne.
 • Hasztagi i listy
  Aplikacja może wyszukiwać hasztag i wyświetlać jego oś czasu. Możesz też utworzyć listę i wyświetlić osie czasu.
 • Filtr
  Możesz filtrować swoją oś czasu wpisując wyrażenie regularne.
 • Wsparcie proxy
  Możesz używać serwera proxy, podobnie jak w nowoczesnych przeglądarek internetowych. Whalebird może załadować konfigurację proxy systemu operacyjnego lub możesz zastosować określone proxy tylko dla programu.

Aby rozpocząć działania w programie należy najpierw zalogować się do serwera Mastodon. Wprowadź nazwę domeny serwera. Jeśli chcesz korzystać z serwera proxy trzeba go skonfigurować.

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11
Licencja: bezpłatny (MIT License)

PortableApps: jest zapakowany, jako przenośna aplikacja, dzięki czemu możesz z niej korzystać, np. podróży. Jest spakowany w formacie „.paf.exe„, dzięki czemu można go łatwo zintegrować z platformą PortableApps.com.

Languages (10-100%): Berber, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, English, French, German, Icelandic, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Polish, Russian, Scottish Gaelic, Sinhala, Spanish.

You may also like...