WinMouse 1.0 portable

WinMouse

WinMouse jest programem umożliwiającym zmianę najważniejszych ustawień myszki, takich jak prędkość kursora myszki na ekranie, włączenie akceleracji, funkcji Sonar, zmianę szybkości i wielkości obszaru podwójnego kliknięcia, zmianę liczby linii do przewinięcia po przekręceniu kółka myszki, zamianę podstawowego i pomocniczego klawisza myszki i inne.

Program posiada wbudowaną funkcję ScreenWrap: gdy kursor myszki dotrze do krawędzi ekranu, zostanie on automatycznie przesunięty do krawędzi przeciwległej wzdłuż linii prostopadłej lub przekątnej. Funkcja ta bardzo ułatwia korzystanie z tabliczki dotykowej na komputerach przenośnych.

Aplikacja WinMouse monitoruje wykorzystanie myszki i zlicza dystans przebyty przez kursor, liczbę kliknięć lewego i prawego przycisku myszki oraz wykorzystanie funkcji ScreenWrap. Wszystkie uzyskane dane są wyświetlane na zakładce Statystyki.

Program można zminimalizować do zasobnika systemowego. Po kliknięciu prawym klawiszem ikony programu w zasobniku, użytkownik ma dostęp do najważniejszych funkcji programu z menu kontekstowego.

Aby uruchomić program zminimalizowany, użyj opcji linii poleceń -tray: WinMouse.exe -tray
Po uruchomieniu, program automatycznie ukryje okno główne i wyświetli ikonę w zasobniku.

Wspieraj polskiego programistę
Najważniejsze funkcje programu WinMouse:
  • Dostęp do najważniejszych ustawień myszki w systemie Windows: szybkość wskaźnika, akceleracja, sonar, opcje przewijania w pionie i poziomie, szybkość podwójnego kliknięcia, zamiana funkcji przycisku lewego i prawego i inne.
  • Funkcja ScreenWrap: gdy kursor myszki dotrze do krawędzi ekranu, zostanie on automatycznie przesunięty do krawędzi przeciwległej wzdłuż linii prostopadłej lub przekątnej.
  • Program jest przenośny (portable). Wszystkie ustawienia programu są zapisywane w jednym pliku INI, w katalogu z programem. Jeśli chcesz użyć WinMouse na innym komputerze, wystarczy tylko skopiować pliki programu (WinMouse.exe i libWinMouse.dll) na dysk przenośny i uruchomić plik WinMouse.exe z dysku przenośnego na innym komputerze. Program nie wymaga żadnych dodatkowych bibliotek uruchomieniowych, platform itp.
  • Wbudowany mechanizm obsługi wielu języków oparty na plikach INI z kodowaniem UTF-8. Do naspisania kolejnych wersji językowych wystarczy zwykły edytor tekstowy, np. systemowy Notatnik.
  • 100% freeware!. Program jest całkowicie darmowy. Można z niego korzystać bez żadnych ograniczeń, także w celach komercyjnych.

Napisałem ten program w 2011 roku, ale nigdy go nie wydałem. Ponieważ używam WinMouse regularnie do dziś, zwłaszcza na netbooku, dlatego postanowiłem go opublikować. Może jeszcze komuś się przyda – autor programu Jacek Pazera

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny do użytku prywatnego i komercyjnego (freeware for private and commercial use)

Jak odinstalować? – Program WinMouse jest udostępniany w postaci skompresowanego archiwum i nie wymaga specjalnego procesu deinstalacji. Aby go odinstalować, wystarczy tylko usunąć z dysku wszystkie pliki wypakowane wcześniej z archiwum.

Languages: English, Polish.

You may also like...