WriteMonkey jest minimalistycznym, pełnoekranowym edytorem tekstu, który pozwala nam na skupieniu się tylko nad pisanym tekstem. Po uruchomieniu na całym ekranie widzimy tylko jednolite tło i kreski wyznaczające szerokość domyślnej kartki. Kolor tła, przeźroczystość, kolor i rodzaj czcionki możemy wybrać w opcjach.

Dla stworzenia odpowiedniego nastroju pracy program oferuje dźwięk przypominający, na przykład, uderzenia w klawisze starej maszyny do pisania. Oprócz dźwięków udostępnionych w programie można pobrać dodatkowe na stronie programu w dziale Downloads. w tym samym dziale można pobrać słowniki językowe, które pozwolą nam na uniknięcie błędów podczas pisania. Oprócz tego aplikacja oferuje nam standardowe funkcje edytorów tekstowych. Dla maksymalnej mobilności pracy wszystko zapisywane jest do standardowych plikach tekstowych. WriteMonkey jest w pełni zgodny UTF-8 i rozpoznaje praktycznie wszystkie znaki międzynarodowe. Obsługuje standardy kodowania Unicode czy ANSII.

Program podaje różnego rodzaju informacje: ilość napisanych słów, ilość użytych znaków, jaki czas spędziliśmy przy pisaniu czy aktualną nazwę pisanego dokumentu. Współpracuje z rozszerzeniem Firefoksa It’s All Text, dzięki któremu można przekierować edycję dowolnego pola tekstowego na stronach internetowych do  WriteMonkey, ułatwiając pisanie na przykład na blogu. Wszystkie opcje programu mamy po kliknięciu na prawy przycisk myszy. Ten mały program oferuje dużo więcej innych funkcji.

Rozpakowujemy spolszczenie i folder pl-PL z polskim plikiem językowym wrzucamy do folderu z programem. Tak samo postępujemy w przypadku wersji “.paf” programu. Język polski ustawiamy w preferencjach i robimy restart programu.
Uwaga
Program do pracy wymaga zainstalowanego w systemie środowiska Microsoft .NET Framework 3,5 lub wyżej.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 (32 i 64 bit)
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz ( 8,88 MB / 28,1 MB ) Pobierz ( .paf ThApps) Spolszczenie Słowniki /CZ-CZ, PL-PL, BG-BG, LV-LV, GL-ES, DA-DK, HE-IL./
Brak wersji instalacyjnej.

Zmiany w wersji: link

/inne/: English, French, Galician, German, Italian, Lithuanian, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Slovenian, Spanish, Turkish, Ukrainian.
Zrzuty ekrany / Screenshots

WriteMonkey_1WriteMonkey_2WriteMonkey_3WriteMonkey_4

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2014/11/WriteMonkey_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2014/11/WriteMonkey_icon256-150x150.pngzbymalEdytory tekstowePAF64-bit,ANSII,Edytory tekstowe,Notatki,Unicode,UTF-8,WriteMonkey,WriteMonkey portable
WriteMonkey jest minimalistycznym, pełnoekranowym edytorem tekstu, który pozwala nam na skupieniu się tylko nad pisanym tekstem. Po uruchomieniu na całym ekranie widzimy tylko jednolite tło i kreski wyznaczające szerokość domyślnej kartki. Kolor tła, przeźroczystość, kolor i rodzaj czcionki możemy wybrać w opcjach. Dla stworzenia odpowiedniego nastroju pracy program oferuje dźwięk...