fotomorph_icon256FotoMorph to program dający możliwość tworzenia efektów tzw. morfingu, gdzie zdjęcia zamieniane są płynnymi przejściami dając efekt animacji, przekształcającej jeden plik graficzny w drugi, np. zamiana samochodu w lokomotywę.

Morfing (ang. morphing) – technika przekształcania obrazu polegająca na płynnej zmianie jednego obrazu w inny, stosowana w filmie i animacji komputerowej.
W filmie od dawna znany był efekt przenikania obrazów – pierwsza scena stopniowo zanikała, druga stawała się coraz bardziej wyraźna. Odbywało się to jednak bez przekształcania zawartości łączonych scen. Takie rozwiązanie nie pozwalało na bardziej złożone przekształcenia i zawsze pozostawiało wrażenie sztuczności. W odróżnieniu od przenikania morfing polega na takim odkształcaniu łączonych obrazów, aby przez cały czas przejścia obraz pozostawał wyraźny, a zmiana kształtów odbywała się w sposób płynny.
Obecnie morfing przeprowadzany jest przy użyciu komputerów. Odpowiednie algorytmy i oprogramowanie pozwalają na dowolne przekształcenia jednego obrazu w inny.
Odmianą morfingu jest warping – odkształcanie pojedynczego obrazu, najczęściej karykaturalne.

fotomorph-wikipedia_morphingPrzy doborze pary obrazów wyjściowych należy przestrzegać następujących zasad:
-obrazy powinny być na tyle podobne, aby fazy pośrednie nie tworzyły bezładnego kłębowiska kształtów
-liczba obrazów pośrednich powinna być taka, aby powstała płynna kilkusekundowa animacja /Wikipedia/

Praca z tym programem jest prosta, wystarczy wstawić fotografie oraz uzupełnić je odpowiednimi efektami przejścia. Posiada również opcje prostej edycji zdjęć. FotoMorph umożliwia nałożenie na obraz siatki punktów w celu uzyskania dokładniejszych animacji.
Animacje mogą być zapisywane jako sekwencje obrazów animacji Flash w formacie SWF, stron internetowych (SWF + HTML), animacji GIF lub filmów AVI.

Uwaga
Aplikacja FotoMorph wyświetla dodatkowe komponenty reklamowe (adware), które są nieszkodliwe.
Info
Zmianę języka interfejsu pokazano na obrazku poniżej.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware/adware)
Pobierz /.paf PAppC/ (4,32 MB / 18,3 MB)
Wersja instalacyjna: pobierz
Arabic, Dutch, English, French, German, Italian, Polish, Russian, Spanish, Turkish.
Zrzuty ekrany / Screenshots
fotomorph_1 fotomorph_2 fotomorph_3 fotomorph_4 fotomorph_5 fotomorph_6
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/11/FotoMorph_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/11/FotoMorph_icon256-150x150.pngzbymalPAFTworzenie i obróbka grafikiAnimacje,FotoMorph,FotoMorph portable,Morfing,morphing,przenikanie obrazów
FotoMorph to program dający możliwość tworzenia efektów tzw. morfingu, gdzie zdjęcia zamieniane są płynnymi przejściami dając efekt animacji, przekształcającej jeden plik graficzny w drugi, np. zamiana samochodu w lokomotywę. Morfing (ang. morphing) – technika przekształcania obrazu polegająca na płynnej zmianie jednego obrazu w inny, stosowana w filmie i animacji komputerowej. W...