AlternateStreamView to małe narzędzie, które pozwala na skanowanie standardowego systemu plików systemu Windows NTFS i znaleźć wszystkie ukryte alternatywne strumienie danych przechowywane w systemie plików. Po skanowaniu i znalezieniu alternatywnych strumieni, można wyodrębnić te strumienie do określonego folderu, usuwać niechciane strumienie lub zapisać listę strumieni do plików TXT,HTML,CSV lub XML.
Problemem, który pojawił się począwszy od systemu Windows 7, to w programie funkcja “Otwórz za pomocą”, która przestała działać z alternatywnymi strumieniami, a tym samym “Otwórz wybrany strumień za pomocą…” a opcjach dostępnych w AlternateStreamView również nie działa…
System NTFS posiada funkcję, która pozwala na dodawanie wielu strumieni oprócz głównego strumienia. Po otwarciu możemy zobaczyć tylko główny strumień, podczas gdy inne dodatkowe strumienie są ukryte przed użytkownikiem.
Widząc wszystkie alternatywne strumienie, możemy zobaczyć zagrożenia, czyli wirusy, trojany, spyware, które zapisują dane i ukrywają je przed użytkownikami systemu.

Program nie wymaga żadnego procesu instalacji lub dodatkowych bibliotek DLL. Aby rozpocząć korzystanie z niego, wystarczy uruchomić plik wykonywalny alternatestreamview.exe.
Po uruchomieniu go, wybieramy dysk lub folder, który chcemy skanować, a następnie klikamy przycisk OK. Aplikacja skanuje wybrany folder, a następnie będą wyświetlone wszystkie alternatywne strumienie znajdujące się na wybranym dysku czy w folderze. Po zakończeniu skanowania, możemy wybrać jeden lub więcej alternatywnych strumieni, a następnie usunąć je (opcja “Usuń zaznaczone strumienie”) lub skopiować.

Plik z wybranym językiem wrzucamy do folderu programu.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /32-bit/ (52 KB / 84 KB) Pobierz /64-bit/ Spolszczenie /PL/
Brak wersji instalacyjnej.

Zmiany w wersji: link

inne/other: Arabic, Brazilian Portuguese, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Italian, Polish, Romanian, Russian, Spanish, Valencian.
Zrzuty ekranu / Screenshots
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/02/AlternateStreamView_icon_NirSoft.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/02/AlternateStreamView_icon_NirSoft-150x150.pngzbymalSystemowe64-bit,AlternateStreamView,AlternateStreamView portable,alternatywne strumienie danych,NTFS
AlternateStreamView to małe narzędzie, które pozwala na skanowanie standardowego systemu plików systemu Windows NTFS i znaleźć wszystkie ukryte alternatywne strumienie danych przechowywane w systemie plików. Po skanowaniu i znalezieniu alternatywnych strumieni, można wyodrębnić te strumienie do określonego folderu, usuwać niechciane strumienie lub zapisać listę strumieni do plików TXT,HTML,CSV lub...