Attesoro 1.8 portable

Attesoro

Attesoro to darmowy edytor tłumaczeń, o otwartym kodzie źródłowym, dla programów napisanych w języku Java.

Programy Java obsługujące internacjonalizację (i18n) zwykle używają pakunków zasobów i przechowują możliwe do przetłumaczenia ciągi znaków w plikach właściwości (zobacz samouczek dotyczący języka Java firmy Oracle /ENG/ – LINK). Niestety, tłumaczom trudno jest edytować pliki właściwości i tu przydatny będzie program Attesoro.

Program został napisany, aby pomóc skuteczniej tłumaczyć programy w języku Java. Kiedy autor Stephen Ostermiller programował stwierdził, że wielu tłumaczy miało trudności z pracą z plikami właściwości. Zwłaszcza, gdy tłumacz używał języka innego niż ISO-8859-1, takiego jak polski lub chiński.
Jeśli wprowadzisz międzynarodowe znaki bezpośrednio do programu, to plik zostanie zapisany w odpowiednim formacie.

Javaproblem internacjonalizacji językaRozwiązanie przez Attesoro
Pliki właściwości są przechowywane w kodowaniu znaków ISO 8859-1, które nie obsługuje wielu znaków międzynarodowych. Znaki międzynarodowe muszą być poprzedzone sekwencjami \w stylu \u0000. Oracle zaleca narzędzie wiersza poleceń native2ascii, do konwersji dokumentu z zestawu znaków na ISO 8859-1 z sekwencjami ucieczki. Większość tłumaczy wolałaby zapisywać dokumenty bezpośrednio i nigdy nie musieć używać wiersza poleceń.Tłumacz może wprowadzić międzynarodowe znaki bezpośrednio do Attesoro, a Attesoro zapisze plik w odpowiednim formacie z sekwencjami ucieczki.
Tłumaczenie dla każdego języka jest przechowywane w oddzielnym pliku. Tłumacz musi stale przełączać się między plikiem w języku oryginalnym a plikiem przetłumaczonym.Attesoro pokazuje nieprzetłumaczony tekst, a tłumacz może wpisać tłumaczenie bezpośrednio pod nim.
Kiedy programiści rozszerzają program i dodają nowe ciągi znaków, które muszą zostać przetłumaczone, tłumacze mogą mieć trudności z ustaleniem, które ciągi nie zostały jeszcze przetłumaczone.Attesoro pokazuje elementy, które nie zostały jeszcze przetłumaczone na niebiesko, podczas gdy przetłumaczone elementy są pokazane na czarno.
Jeśli programista zdecyduje, że chciałby zmienić nazwę klucza tłumaczenia, musi zmienić ją w pliku dla każdego języka.Attesoro zmieni nazwę klucza we wszystkich plikach jednocześnie.
Korzystając z edytora tekstu, tłumacz nie ma innego wyjścia, jak zaakceptować wszystkie zmiany lub żadną z nich podczas zapisywania pliku.Attesoro wyświetla klucze ze zmienionymi tłumaczeniami na zielono i umożliwia przywrócenie poszczególnych kluczy.

Narzędzie Attesoro wymaga w systemie do poprawnej pracy środowiska Java Runtime Environment

Program uruchamiamy klikając dwukrotnie plik attesoro_x_x.jar

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv2)

Languages: English, French, German, Italian, Polish, Portuguese.

You may also like...