CherryTree 1.1.2 portable

CherryTree

CherryTree to funkcjonalny i bardzo rozbudowany hierarchiczny organizer, który pozwala tworzyć, przechowywać i organizować dowolną liczbę notatek (z wykorzystaniem formatu Rich Text – RTL) w łatwej do poruszania się strukturze.
Program nie tylko tworzy notatki i je organizuje, jest to również miejsce, gdzie możesz przechowywać linki, zdjęcia, tabele, a nawet całe dokumenty. Wszystkie te małe fragmenty informacji, które rozrzucone są na dysku twardym mogą być wygodnie umieszczone w aplikacji i można je łatwo znaleźć, bo aplikacja oferuje rozbudowane funkcje wyszukiwania.

Program obsługuje podświetlanie składni (wspiera kilka języków programowania), sprawdzanie pisowni, umożliwia ochronę hasłem, numerowanie stron, tworzyć wypunktowane listy, zapisać do formatu PDF, eksportować zawartość do pliku HTML, LaTeX i TXT. Wpisy sa przechowywane w pliku XML lub bazie SQLite. Jeśli kiedykolwiek ktoś używał programów takich jak OmniNote, KJots, KeepNote, to ten program nie sprawi mu kłopotów.
CherryTree to bardzo szybka aplikacja do pisania krótkich notatek, a przy tym nie obciąża zbytnio komputera.

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Start programu: cherrytree_x.x.x.x_win64_portable > mingw64 > bin > cherrytree.exe. Żeby mieć plik preferencji w lokalnym folderze przenośnym tworzymy pusty plik o nazwie config.cfg (np. w Notatniku) i umieszczamy go w folderze przenośnym obok pliku license.txt

Aby ustawić język polski, po otwarciu programu, klikamy: Edit > Preferences > Miscellaneous, następnie przechodzimy do „Language”, wybieramy „pl” i restartujemy program.

Languages: Armenian, Chinese (Simplified), Czech, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Italian, Japanese, Lithuanian, Persian, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Slovenian, Spanish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...