Core Temp to kompaktowa, mała, a jednocześnie potężna aplikacja do monitorowania temperatury procesora i innych ważnych informacji. Tym, co sprawia, że program jest unikalny, jest sposób jego działania. Jest w stanie wyświetlać temperaturę każdego rdzenia każdego procesora w naszym systemie. Możemy zobaczyć przypadkowe wahania temperatury (fluktuacja) w czasie rzeczywistym przy różnych obciążeniach.
Wszyscy główni producenci procesorów wdrożyli “DTS” (Digital Thermal Sensor – cyfrowy czujnik termiczny) w swoich produktach. DTS zapewnia dokładniejsze odczyty temperatury w wyższej rozdzielczości niż konwencjonalne czujniki termiczne.
Core Temp ułatwia monitorowanie temperatury dowolnego nowoczesnego procesora opartego na procesorze x86. Program obsługuje procesory wszystkich trzech głównych producentów: Intel, AMD i VIA.
Procesory Intel zaczynające się od serii “core” aż do najnowszego core i7, w tym wszystkie pochodne. Procesory AMD zaczynające się od pierwszej serii Athlon64 i Opteron, aż po nowe Phenom. Procesory VIA rozpoczynające się od C7 i wszystkie oparte o tą architekturę. Obsługiwane są również wszystkie procesory VIA Nano.
Odczyty temperatury są bardzo dokładne, ponieważ dane są pobierane bezpośrednio z cyfrowego czujnika termicznego (lub DTS), który znajduje się w każdym rdzeniu, w pobliżu najgorętszej części. Ten czujnik jest cyfrowy, co oznacza, że ​​nie polega na zewnętrznym obwodzie znajdującym się na płycie głównej w celu raportowania temperatury, jego wartość jest przechowywana w specjalnym rejestrze w procesorze, dzięki czemu oprogramowanie może uzyskać do niego dostęp i go odczytać. Eliminuje to wszelkie niedokładności, które mogą być wprowadzone przez zewnętrzne obwody i czujniki na płycie głównej.

Info
Dostępna jest pełna lista obsługiwanych procesorów – LINK

Aplikacja zapewnia platformę dla wtyczek, co pozwala programistom dodawać nowe funkcje i rozszerzać funkcjonalność programu. Podczas pracy programu widoczna jest ikona w obszarze powiadomień, która wyświetla temperaturę procesora. Program w “Narzędziach” udostępnia funkcję zrzutu ekranu (zapisuje własne okno).

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 oraz Server 2003,2008(R2),2012
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /.zip 64-bit/ 424 KB / 1,0 MB) Pobierz /.zip 32-bit/ Spolszczenie /PL/
Po rozpakowaniu core_temp_pl.zip przenosimy folder Languages do folderu z programem (nie sam plik pl-PL.lng)
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/

Języki / Languages: Armenian, Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Polish, Portuguese, Russian, Slovak, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/11/Core_Temp_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/11/Core_Temp_icon256-150x150.pngzbymalDiagnostykaAMD,Core Temp,Core Temp portable,Digital Thermal Sensor,Intel,ttemperatura procesora,VIA
Core Temp to kompaktowa, mała, a jednocześnie potężna aplikacja do monitorowania temperatury procesora i innych ważnych informacji. Tym, co sprawia, że program jest unikalny, jest sposób jego działania. Jest w stanie wyświetlać temperaturę każdego rdzenia każdego procesora w naszym systemie. Możemy zobaczyć przypadkowe wahania temperatury (fluktuacja) w czasie rzeczywistym...