Core Temp 1.18.1 portable

Core Temp

Core Temp to kompaktowa, mała, a jednocześnie potężna aplikacja do monitorowania temperatury procesora i innych ważnych informacji. Tym, co sprawia, że program jest unikalny, jest sposób jego działania. Jest w stanie wyświetlać temperaturę każdego rdzenia każdego procesora w naszym systemie. Możemy zobaczyć przypadkowe wahania temperatury (fluktuacja) w czasie rzeczywistym przy różnych obciążeniach.

Wszyscy główni producenci procesorów wdrożyli „DTS” (Digital Thermal Sensor – cyfrowy czujnik termiczny) w swoich produktach. DTS zapewnia dokładniejsze odczyty temperatury w wyższej rozdzielczości niż konwencjonalne czujniki termiczne.

Program Core Temp ułatwia monitorowanie temperatury dowolnego nowoczesnego procesora opartego na procesorze x86. Program obsługuje procesory wszystkich trzech głównych producentów: Intel, AMD i VIA.
Procesory Intel zaczynające się od serii „core” aż do najnowszego core i7, w tym wszystkie pochodne. Procesory AMD zaczynające się od pierwszej serii Athlon64 i Opteron, aż po nowe Phenom. Procesory VIA rozpoczynające się od C7 i wszystkie oparte o tą architekturę. Obsługiwane są również wszystkie procesory VIA Nano.

Odczyty temperatury są bardzo dokładne, ponieważ dane są pobierane bezpośrednio z cyfrowego czujnika termicznego (lub DTS), który znajduje się w każdym rdzeniu, w pobliżu najgorętszej części. Ten czujnik jest cyfrowy, co oznacza, że ​​nie polega na zewnętrznym obwodzie znajdującym się na płycie głównej w celu raportowania temperatury, jego wartość jest przechowywana w specjalnym rejestrze w procesorze, dzięki czemu oprogramowanie może uzyskać do niego dostęp i go odczytać. Eliminuje to wszelkie niedokładności, które mogą być wprowadzone przez zewnętrzne obwody i czujniki na płycie głównej.

Dostępna jest pełna lista obsługiwanych procesorów – LINK

Aplikacja zapewnia platformę dla wtyczek, co pozwala programistom dodawać nowe funkcje i rozszerzać funkcjonalność programu. Podczas pracy programu widoczna jest ikona w obszarze powiadomień, która wyświetla temperaturę procesora. Program w „Narzędziach” udostępnia funkcję zrzutu ekranu (zapisuje własne okno).

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10/11 oraz Server 2003/ 2008(R2)/2012/ 2016
Licencja: bezpłatny (freeware)

Po pobraniu (Zapisz link jako) pliku pl-PL.lng tworzymy folder Languages i tam go wrzucamy

Core Temp Gadget & Addons

Languages (> More downloads…): Armenian, Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Polish, Portuguese, Russian, Slovak, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...