CryptPad 5.7.0 online

CryptPad

CryptPad to oparty na przeglądarce, zestaw zaszyfrowanych edytorów współpracujących w czasie rzeczywistym. Oznacza to dla Ciebie, że możesz edytować dokumenty w przeglądarce w tym samym czasie, co Twoi znajomi i współpracownicy i natychmiast widzieć ich zmiany.

W przeciwieństwie do innych podobnych usług, CryptPad wykorzystuje szyfrowanie w przeglądarce, aby uniemożliwić usługodawcy odczytanie treści dokumentów, zapewniając poufność Twoich danych.
Stosowane jest odgórne podejście do bezpieczeństwa poprzez integrację z usługami dostawców tożsamości, takimi jak LDAP lub SSO, co pozwoli organizacjom na stosowanie centralnie zarządzanych zasad kontroli dostępu. Również oferowana jest ściślejsza kontrola kont użytkowników za pomocą różnych dodatkowych metod uwierzytelniania, takich jak TOTP oparte na aplikacji lub „magiczne linki” w wiadomościach e-mail. Te nowe funkcje zapewnią więcej możliwości ochrony danych przechowywanych w CryptPad, jednocześnie czyniąc platformę bardziej dostępną dla konwencjonalnych organizacji dzięki wykorzystaniu ich istniejących punktów zaufanej infrastruktury.

Co zapewnia CryptPad:
  • Pełny pakiet aplikacji – zapewnia pełnoprawny pakiet biurowy ze wszystkimi narzędziami niezbędnymi do produktywnej współpracy. Zastosowania obejmują: tekst sformatowany, arkusze kalkulacyjne, kod/markdown, kanban (*), slajdy, tablicę i formularze.
  • Szyfrowane od końca do końca – wszystkie dane na są szyfrowane w przeglądarce. Oznacza to, że żadne czytelne dane nie opuszczają urządzenia użytkownika.
  • Prywatna współpraca – CryptPad jest zbudowany, aby umożliwić współpracę. Synchronizuje zmiany w dokumentach w czasie rzeczywistym. Ponieważ wszystkie dane są szyfrowane, serwis i jego administratorzy nie mają możliwości zobaczenia edytowanych i przechowywanych treści.
  • Pieniądze publiczne = Kod publiczny – CryptPad jest wspierany od 2016 roku przez francuskie i europejskie granty badawcze, takie jak BPI France, NLNet Foundation, NGI Trust, Mozilla Open Source Support. Wierzymy, że publiczne pieniądze powinny finansować publiczny kod, więc usługa jest w pełni open source. Oznacza to, że każdy może używać, hostować i modyfikować oprogramowanie.
  • Ufundowane przez i dla użytkowników – w przeciwieństwie do innych platform, CryptPad nie oferuje „bezpłatnych” usług sprzedaży danych użytkownika i wypłaty dla swoich inwestorów. Celem jest pełne finansowanie przez użytkowników poprzez subskrypcje i darowizny. Nie ma inwestorów czekających na zysk z danych użytkownika (i tak są one zaszyfrowane), ani „strategii wyjścia”, ponieważ cały kod jest już w domenie publicznej. Aby CryptPad był w fazie rozwoju i był bezpłatny dla wszystkich, możesz subskrybować , przekazać darowiznę lub wnieść swój wkład.
  • Stworzone w XWiki – CryptPad jest produkowany w XWiki, firmie z siedzibą w Paryżu we Francji, która od ponad 15 lat tworzy oprogramowanie typu open source.

Kanban (*) – opracowana w latach pięćdziesiątych w Japonii metoda sterowania produkcją. Słowo kanban w wolnym tłumaczeniu można w poniższym przypadku oddać jako „spis widoczny”. W pierwotnym znaczeniu – w języku japońskim – oznacza: szyld, tabliczkę z napisem informującym, billboard. Metoda kanban opiera się na poszczególnych kartach wyrobów, ich cyrkulacji i analizie. Rozwijał się i dziś oznacza także system informacyjny, system planowania, rozdziału oraz kontroli czynności i zadań produkcyjnych/więcej >>>/.

KANBAN

Ważne jest, aby zanotować swoje hasło w bezpiecznym miejscu innym niż konto CryptPad, bo używa kombinacji Twojej nazwy użytkownika i hasła, aby Cię zidentyfikować. Nazwy użytkowników nie są unikalne na CryptPad. Możliwe jest utworzenie wielu kont z tą samą nazwą użytkownika i różnymi hasłami.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu
Licencja: bezpłatny (GNU AGPL-3.0)

Udostępnione są pakiety: GOŚĆ – Nie są wymagane dane osobowe (0 €) ; ZAREJESTROWANY – Nie są wymagane dane osobowe (0 €) ; PREMIUM -Wymagany adres e-mail (od 5 do 15 € miesięcznie).

Languages (62-100%): Basque, Chinese (Simplified), Czech, English, Finnish, French, German, Italian, Japanese, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish, Ukrainian.

You may also like...