DesktopAssist 0.45 portable

DesktopAssist

DesktopAssist to oprogramowanie umożliwiające zdalny dostęp i bezpieczne sterowanie pulpitem użytkownika lub klienta. Jest prosty, szybki i darmowy do użytku osobistego. Autorem jest polski programista Rafał Królikowski.

W celu szybkiego użycia program nie posiada instalatora. Podczas pierwszego uruchomienia program generuje unikalny identyfikator użytkownika, który jest zapamiętywany. Hasło jest generowane losowo przy każdym uruchomieniu programu.

Jeśli chcemy połączyć się z innym komputerem, to na komputerze zdalnym też uruchamiamy program. By nawiązał połączenie zdalne należy podać drugiej osobie identyfikator oraz hasło. Po wpisaniu danych połączenia klienta należy wcisnąć przycisk „Połącz”.

Program sprawdza dane logowania i nawiązuje połączenie. Na początku DesktopAssist próbuje nawiązać połączenie bezpośrednie, jeżeli to się nie powiedzie dane będą wymieniane przez serwer pośredniczący. Wszystkie przesyłane dane są zaszyfrowane.

Cechy programu DesktopAssist:
  • bezpieczeństwo – DesktopAssist korzysta z szyfrowania przez wymianę prywatnego/publicznego klucza RSA i 256-bitowego szyfrowania sesji AES. Technologia ta bazuje na tych samych standardach, co protokoły HTPPS/SSL. Serwery pośredniczące nie są w stanie odczytać poprawnie przesyłanych danych.
  • podpisany kod – wszystkie pliki programu zostały zabezpieczone za pomocą technologii podpisywania kodu firmy SECTIGO. Dzięki temu zawsze można zidentyfikować wydawcę oprogramowania.
  • bez konfiguracji – korzystanie z programu DesktopAssist możesz zacząć od razu. Program działa nawet przez zapory ogniowe, ale można też ustawić wybrany port dla połączeń wychodzących.
  • dostęp – dla każdego użytkownika jest generowany unikalny identyfikator. Przy każdym uruchomieniu generowane jest hasło sesji.
  • przesyłanie – pliki i tekst ze schowka.
  • aplikacja darmowa do użytku prywatnego – program możesz wypróbować za darmo, bez podawania swoich danych. Oprogramowanie jest też darmowe do użytku prywatnego.
  • połączenia między wieloma systemami operacyjnymi – DesktopAssist jest dostępny na kilka popularnych systemów operacyjnych. Pozwala łączyć się pomiędzy następującymi systemami operacyjnymi: Windows, Linux i macOS
  • licencja – darmowa: jedno połączenie, użytek prywatny ; płatna: jeden użytkownik, wiele jednoczesnych połączeń i personalizacja.

Pobierając i korzystając z DesktopAssist akceptujesz umowę licencyjną oraz nasze oświadczenie o ochronie prywatności. Możesz kupić licencję programu lub używać go za darmo do celów prywatnych, jeśli chcesz możesz też wesprzeć projekt dowolną kwotą. W wersji darmowej mogą pojawić się ograniczenia, jeśli system będzie przeciążony /Copyright © Cuniculus/

Działa w systemach: Windows 7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny do użytku osobistego (free personal)

Languages: Dutch, English, French, German, Greek, Italian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Spanish (Argentina).

You may also like...