URL Disabler 1.1 portable

URL Disabler

URL Disabler to przenośny (nie wymaga instalacji) i darmowy program do uproszczenia procesu blokowania adresów URL dla użytkowników przeglądarek Google Chrome, Mozilla Firefox i Chromium EDGE. Użytkownik może dowolnie udostępniać, modyfikować, eksportować i importować listę adresów URL do zablokowania.

Użytkownicy z nieograniczonym dostępem do Internetu nieustannie walczą z infekcjami złośliwym oprogramowaniem i są narażeni na wyciek informacji. Pobieranie materiałów chronionych prawem autorskim z sieci firmy może narazić firmę na postępowanie prawne. Blokowanie stron znacznie zmniejsza to ryzyko i chroni przed przypadkowym przeglądaniem niektórych witryn. Może również pomóc w oszczędzaniu przepustowości dla aplikacji o znaczeniu krytycznym. Ograniczenie dostępu do określonych adresów URL może również poprawić produktywność i pomóc w utrzymaniu koncentracji, ta kwestia jest szczególnie ważna dla dzieci, które muszą się uczyć.

Korzystanie z oprogramowania do blokowania witryn internetowych w celu kontrolowania dostępu do Internetu może być korzystne zwłaszcza dla firm, szkół, które chcą przestrzegać przepisów dotyczących ochrony dzieci i publicznie dostępnych usług WiFi, które chcą zapewnić przyjazne rodzinie środowisko przeglądania oraz dla użytkowników domowych.

Jak używać programu URL Disabler:
  1. Po pobraniu i rozpakowaniu, uruchom odpowiedni plik exe (x64 lub x86), a następnie wpisz adres URL strony internetowej, którą chcesz zablokować w polu adresu URL (1) i użyj przycisku plus (Dodaj do listy) (2).
  1. Na koniec użyj „zielonego haczyka” (Zastosuj zmiany) (3), aby ustawienia zaczęły obowiązywać. Z łatwością blokuj rozpraszające lub szkodliwe strony internetowe. Możesz wyłączyć blokowanie lub przejść do trybu białej listy za pomocą ikony oka w prawym dolnym rogu.

Dodaj adresy URL do białej listy, aby ustawić wyjątki dla witryn internetowych, na które chcesz zezwolić. Możesz wybrać przeglądarkę, której blokada zostanie zastosowana z menu pod opcjami, domyślnie wybrane są wszystkie obsługiwane przeglądarki. W tym samym menu możesz użyć Właściwości hasła, aby ustawić hasło dla aplikacji.

W menu Przykłady podano adresy URL witryn facebook.com, twitter.com, youtube.com. Opcje eksportu i importu znajdują się w menu plików, dzięki czemu można łatwo ponownie wykorzystać utworzoną listę i kopię zapasową.

URL Disabler nie korzysta z metody pliku „%SystemRoot%\System32\drivers\etc\hosts”, dlatego zresetowanie pliku Hosts nie ma wpływu na reguły blokowania. Jeśli chcesz użyć metody plików hostów do blokowania stron internetowych, wypróbuj oprogramowanie „BlueLife Hosts Editor”.

Uwaga: jeśli ponowne uruchomienie przeglądarki nie zastosuje reguł blokowania, wyloguj się i zaloguj ponownie (zdarza się to bardzo rzadko)

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: Arabic, Chinese, English, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Nederlands, Persian, Polish, Portuguese (Brasil), Romanian, Russian, Spanish, Thai, Turkish, Vietnamese.

You may also like...