Dism++ to darmowy, przenośny (portable) program, który jest wyposażony w ogromną liczbę opcji do optymalizacji i zarządzania systemem Microsoft Windows. Jest on nakładką GUI na narzędzie wiersza poleceń DISM ((Deployment Image Servicing and Management).

Narzędzie DISM można stosować do:
-dodawania, usuwania bądź wyliczania pakietów i sterowników
-włączania lub wyłączania funkcji systemu Windows
-stosowania zmian w oparciu o sekcję obsługi trybu offline pliku odpowiedzi instalacji nienadzorowanej unattend.xml
-konfigurowania ustawień międzynarodowych
-aktualizowania obrazu systemu Windows do innej wersji
-przygotowania obrazu Windows PE
-korzystania z zalet lepszego rejestrowania
-obsługi poprzednich systemów operacyjnych, takich jak Windows Vista SP1 i Windows Server 2008
-obsługi wszystkich platform (32-bitowe, 64-bitowe i Itanium)
-obsługi 32-bitowego obrazu z hosta 64-bitowego i obsługi 64-bitowego obrazu z hosta 32-bitowego
-wykorzystywania starych skryptów narzędzia Package Manager.

Zaawansowani użytkownicy będą mieli możliwość tworzenia obrazów systemu operacyjnego, szybkiego przywracania danych, sprawdzania integralności systemu i innych. Jedną z najważniejszych funkcji programu jest konwersja formatu WIM na ESD i ESD do ISO. Program Dism++ pozwala na odszyfrowanie plików ESD.
Ciekawą funkcją jest wsparcie dla kompresji już zainstalowanego systemu (procenty kompresji wybiera się w ustawieniach programu). Dodatkowo będzie można odinstalować stare sterowniki czy stare kopie aplikacji Metro.

Wszystkie główne funkcje są ułożone w trzech grupach, które są łatwo dostępne z lewej strony panelu:
-Narzędzia użytkowe (Autostart; Zarządzanie Appx; Zestaw narzędzi)
-Panel sterowania (Optymalizacja systemu; Sterowniki; Programy i funkcje; Odchudzanie systemu; Aktualizacje)
-Wdrażanie funkcji (Domyślne powiązania; Wczesna odpowiedź).

Info
Jeśli ktoś nie chce posługiwać się tym programem może użyć narzędzia systemowego DISM. Tu znajdziecie wskazówki: Jak naprawić uszkodzone pliki w Windows 10 za pomocą komendy DISM
UWAGA: zastanówcie się zanim coś skasujecie, bo może się okazać, że nie uruchomicie systemu! Programu Dism++ używacie na własne ryzyko! Dla bezpieczeństwa można zrobić kopię systemu.
Testujcie program, bo nie ma go na polskich portalach z programami komputerowymi /zbymal 14.02.2017 r./
Działa w systemach: Windows Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /32 i 64-bit/ (2,9 MB / 5,8 MB)
Brak wersji instalacyjnej.

Języki / Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, English, French, German, Italian, Japanese, Korean, Polish, Russian.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/02/Dism_plus_plus_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/02/Dism_plus_plus_icon256-150x150.pngzbymalSystemowe64-bit,Autostart,Deployment Image Servicing and Management,Dism++,Dism++ portable,ESD,integralność systemu,ISO,optymalizacja systemu,przyspieszanie systemu,przywracanie danych,Sterowniki,WIM
Dism++ to darmowy, przenośny (portable) program, który jest wyposażony w ogromną liczbę opcji do optymalizacji i zarządzania systemem Microsoft Windows. Jest on nakładką GUI na narzędzie wiersza poleceń DISM ((Deployment Image Servicing and Management). Narzędzie DISM można stosować do: -dodawania, usuwania bądź wyliczania pakietów i sterowników -włączania lub wyłączania funkcji systemu Windows -stosowania...